Kadyrow wprost zapowiedział „denazyfikację i demilitaryzację” Polski i ciepło wspomniał o Ruchu Autonomii Śląska. „Rosja pomoże zorganizować referendum”

Ramzan Kadyrow na Telegramie zasugerował „uniezależnienie” Śląska od Warszawy. Powołał się przy tym na „walkę z satanizmem” oraz konieczność referendum, przy którym Rosja miałaby „pomóc”. Ciepło wypowiadał się o Ruchu Autonomii Śląska.

Kadyrow na Telegramie napisał, że „Polska będzie teraz również błagać o broń od Stanów Zjednoczonych”. Odniósł się do wypowiedzi szefa Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Marcina Przydacza. Ten ostatnio powiedział, że Polska oczekuje „dalszego wsparcia NATO (…) jeśli chodzi o amerykańską obecność wojskową w Polsce, a także oczekujemy przyspieszenia zakupów sprzętu wojskowego”.

Ma to związek z tym, że duża część polskiego sprzętu została przez Warszawę wysłana na Ukrainę.

– Chcemy dzisiaj otrzymać i zakupić sprzęt, który uzupełni te nasze braki – mówił Przydacz.

– Warszawa w ramach wsparcia dla Ukrainy zdążyła uszczuplić własne zasoby wojskowe – skomentował Kadyrow.

Dalej zaś przekonuje, że „Polska teraz jest zdezorientowana: co będzie, jeśli po pomyślnym zakończeniu Specjalnej Operacji Wojskowej Rosja rozpocznie denazyfikację i demilitaryzację kolejnego kraju?”

– Przecież po Ukrainie na mapie jest Polska! – zapowiedział Kadyrow.

– Nie ukrywam, osobiście mam taki zamiar i wielokrotnie stwierdziłem, że walka z satanizmem musi trwać w całej Europie, a przede wszystkim w Polsce. Polacy zareagowali więc w porę – kontynuował.

Następnie zwrócił uwagę, że w lipcu ma odbyć się „coroczny Marsz Autonomii Śląska, który za każdym razem przyciąga coraz więcej uczestników”.

– Moim zdaniem ten region Polski zasłużył na specjalny, niezależny status i bardzo potrzebne jest referendum, podczas którego Rosja może udzielić pomocy organizacyjnej – zapowiedział moskiewski szef Czeczenii.

Należy tutaj zaznaczyć, że choć rzeczywiście istnieje grupa Ślązaków mówiąca o chęci utworzenia jakiejś niesprecyzowanej autonomii, tak jednak jest to marginalna ilość wśród tej grupy. Zdecydowana większość Ślązaków uważa się jednocześnie za Polaków.

W okresie międzywojennym zaś wybuchły aż trzy powstania śląskie. Ich celem było odłączenie się od Niemiec i przyłączenie do państwa polskiego.

Co również ważne, jeśli takimi tekstami Rosja oczekuje zmniejszenia wydatków na wojnę rosyjsko-ukraińską ze strony Warszawy, to mają bardzo poważne problemy na poziomie swoich analiz. „Straszenie” napadem na Polskę jedynie zwiększy prowojenne nastroje w kraju i przychylność dla wydawania naszych pieniędzy na wojsko ukraińskie.

onet.pl / telegram.org / kontrrewolujca.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net