4 kwietnia 2024
Wiadomości

Kanada: terapia reparatywna zakazana

W jednej z prowincji Kanady – Ontario – została zakazana terapia dla osób zmagających się z niechcianym pociągiem do własnej płci. Ustawa godzi w podstawowe prawo pacjentów mówiące o wolnym wyborze celów terapeutycznych.

Ustawa, która weszła życie w czwartek sprawia, że nielegalne stają się świadczenia psychoterapii dla osób nieletnich, które zmagają się z skłonnościami homoseksualnymi lub zaburzeniem tożsamości płciowej. Osoby pełnoletnie, które chcą podjąć psychoterapię nastawioną na zmniejszenie pociągu homoseksualnego i rozwój potencjału heteroseksualnego, mogą to zrobić, jednak usługi te nie będą finansowane przez Ontario Health Insurance Plan.

Dwa dni przed wprowadzeniem ustawy w życie, felietonistka National Post Barbara Kay nazwała ustawę „niebezpiecznym nadużyciem” argumentując że to psychiatrzy a nie politycy powinni decydować co da się leczyć a co nie. I tak np. dr Joseph Berger psychiatra z Toronto w wywiadzie dla lifesitenews.com powiedział, że z powodzeniem leczył wielu ludzi poszukujących przezwyciężenia odczuć homoseksualnych. –  Jeden z nich jest już dziadkiem. Nie mówię że oni nie będą mieli żadnych homoseksualnych odczuć. Ale są oni w stanie z powodzeniem żyć jak osoby heteroseksualne – przypomniał dr Berger po pierwszym przedstawieniu ustawy kilka miesięcy temu.

Zwolennicy ustawy argumentują wprowadzenie ustawy zakazującej terapii konwersyjnej jako terapii dla przestępców seksualnych i homoseksualistów opartych na podstawie wzmocnień negatywnych takich jak elektrowstrząsy – które odeszły do lamusa wiele lat temu. Jednakże terapia reparatywna nie jest tym samym, co terapia konwersyjna (używanie tego zwrotu w argumentacji to chwyt erystyczny). Nie opiera się na elektrowstrząsach ani na przymusie uczestniczenia w zajęciach. To standardowa rozmowa z terapeutą lub terapia poznawcza. Zgodnie z tym podejściem, terapeuta pomaga klientowi zrozumieć psychologiczne korzenie jego niechcianych zachowań lub myśli co sprawia, że łatwiej danej osobie je zmienić – jeśli tylko chce.

Matt/lifesitenews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net