23 maja 2024
WiadomościWojskowość

Kanada wyśle do Polski 200 żołnierzy

W ramach operacji „Reassurance” Kanada chce wysłać do Polski 200 żołnierzy. Pierwszych 90 z nich jest już w drodze. Ma to być oficjalna odpowiedź Kanady na działania Rosji w Europie Środkowej i Wschodniej.

Operacja „Reassurance” jest prowadzona przez Kanadę w Europie Środkowej i Wschodniej w ramach działań NATO. Kanadyjski resort obrony stwierdził, że jest to także wsparcie ze strony Kanady na „agresję reżimu Putina w Europie Centralnej i Wschodniej”.

Żołnierze, którzy mają przybyć do Polski należą do 5. Kanadyjskiej Brygady Zmechanizowanej z Valcartier (Quebec). Docelowo na terytorium RP ma się znaleźć 200 żołnierzy, a w drodze jest już 90 z nich. Mają przejąć obowiązki do żołnierzy z 2. Brygady Zmechanizowanej z Petawawy (Ontario).

W ciągu najbliższych sześciu tygodni kanadyjscy wojskowi wezmą udział w manewrach i przetestują swoją gotowość oraz możliwości interoperacyjne z siłami NATO. Kanadyjscy żołnierze przebywają na terenie Europy Środkowej i Wschodniej od maja ubiegłego roku. Oficjalnie odpowiadają za szkolenia i ćwiczenia żołnierzy zalecane przez NATO. Jason Kenney, kanadyjski minister obrony twierdzi, że operacja „Reassurance” ma być wiadomością dla Rosji, iż Kanada wraz ze swoimi sprzymierzeńcami przeciwstawi się każdej próbie zastraszania czy agresji wojskowej.

Szy/kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net