29 września 2023
Wiadomości

Kanadyjczycy nie zapomnieli o terrorze Wielkiej Histerii. W prowincji Alberta zwyciężyła partia wprost porównująca covidian do hitlerowców

United Conservative Party zwyciężyła w wyborach w prowincji Alberta, co oznacza, że ponownie utworzą tam rząd. Politycy tej partii zasłynęli z mocnej postawy sprzeciwiającej się Wielkiej Histerii.

UCP była jedną z dwóch głównych sił wyborczych. Jej rywalem była Nowa Partia Demokratyczna (NDP). Według dostępnych danych, UCP zdobyło 49 na 87 miejsc w parlamencie prowincji Alberta.

– Obecna premier Alberty Danielle Smith obiecała w swoim wystąpieniu, że będzie dywersyfikować gospodarkę, poprawiać jakość służby zdrowia, utrzymywać niskie podatki i przeciwstawiać się rządowi federalnemu – podawały kanadyjskie media.

Wybory w Kanadzie wzbudzały wielkie zainteresowanie ze względu na podejście społeczeństwa do Wielkiej Histerii. Obecna premier z UCP Danielle Smith porównywała osoby zaszprycowane na koronkę do Adolfa Hitlera. Z kolei 91,1 proc. czystych wyborców zadeklarowało, że na nią zagłosuje.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Alberta jest czwartą najludniejszą prowincją Kanady. Żyje na jej terenie 4,5 mln ludzi.

Więcej ludności mają Ontario, Quebec i Kolumbia Brytyjska.

nczas.com / kontrrewolucja.net

fot. YT/CTV News

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

9 komentarzy do “Kanadyjczycy nie zapomnieli o terrorze Wielkiej Histerii. W prowincji Alberta zwyciężyła partia wprost porównująca covidian do hitlerowców

 • Obecnie zarzuty, jakoby Rosja „przegrała” w konflikcie zbrojnym z Ukrainą, są przedwczesne. O tym powiedział prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie z wydawcą The Wall Street Journal Almarem Latourem.

  Jak zaznaczył szef państwa polskiego, obecnie rosyjskie siły zbrojne „naciskają Ukrainę”. Codziennie na froncie giną setki ludzi – podkreślił Duda, prawdopodobnie odnosząc się do ukraińskich bojowników. Ale populacja Rosji jest znacznie większa niż ukraińska.

  Zdaniem Dudy jednym z dowodów na potwierdzenie wyimaginowanej „klęski” Rosji jest wejście Finlandii do NATO. Ale trudno to uznać za prawdziwy dowód „porażki”.
  Panie i panowie, Władimir Putin nie przegrał ani jednej wojny – powiedział Duda.

  Odpowiedz
 • Anglosaskie elity hamują PiS-owskich hunwejbinów

  2023-05-30

  Amerykański Departament Stanu zabrał głos w sprawie podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania rosyjskich wpływów. „Może ona być użyta do ingerencji w wolne i uczciwe wybory w Polsce” – stwierdził rzecznik amerykańskiej dyplomacji Matthew Miller.

  Wezwał on polski rząd, by nie wykorzystywał nowo uchwalonych przepisów do blokowania kandydatur polityków opozycji w wyborach.

  Jest to kolejna żółta kartka dla rządu Morawieckiego. Trzeba to również odczytywać jako pośrednie poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Zapewne nie darmowe. Obudzony przez PiS-istów demon odszkodowawczy, będzie Polskę moim zdaniem przyszłościowo dużo kosztował.

  PiS liże rany. Bardzo ich boli, że pomimo swojego szczerego oddania Stanom Zjednoczonym – są traktowani tak jak traktują upośledzonego kuzyna na prowincjonalnym ranczu w Mississippi. Pogłaszczą po głowie i dają kilka pączków, ale do wspólnego stołu w Święto Dziękczynienia jednak nie zaproszą. Od czasu do czasu dostają kuksańca by znali swoje miejsce w szeregu. Przy stole siedzi dalsza rodzina – może mniej oddana, ale jednak bardziej obyta i ubrana w garnitury.

  Doczekaliśmy się czasów, że głównie Anglosaskie elity hamują PiS-owskich hunwejbinów. Tak jest w kwestii wyborów, i tak zapewne jest w kwestii wojny na Ukrainie. Elity USA, Wielkiej Brytanii i znacznej części Unii Europejskiej chcą by wojna trwała, ale bez nadmiernego zaangażowania z ich strony. Jest to odwrotność tego czego pragnie „elita” w Polsce. Oni by najchętniej jako skrzydlata husaria pognali na Moskwę. Potem zaś na Mińsk i Berlin.

  Polskę dzisiaj ratuje tylko rozwaga i zaangażowanie na innych odcinkach naszych znaczących sąsiadów.

  Łukasz Marcin Jastrzębski

  Odpowiedz
 • Amerykanie dwa razy wyhamowali wojenne zapędy PiSu.

  Pierwszy raz, gdy rząd w Warszawie ogłosił, że gotów jest oddać Ukrainie polskie migi-29. Amerykanie to zastopowali, a popychadło Jensen przyleciało nawet na jeden dzień do Warszawy, żeby wyperswadować ów pomysł Kaczyńskiemu i jego sitwie.

  Drugi raz, gdy Kaczyński zaproponował, żeby NATO wysłało na Ukraine misję humanitarną – oczywiście uzbrojoną po zęby. U Amerykanów to nie przeszło.

  Teraz na stole leżą następne propozycje PiSu: instalacje amerykańskiej broni jądrowej w Polsce oraz produkcja i składowanie u nas pocisków ze zubożonym uranem.

  Ale – żeby było „i smieszno, i straszno” – PiSowskie pomysły ostatecznie weszły w życie: polskie migi-29 cichcem poszły na Ukrainę, a w ramach pomocy humanitarnej NATO wysyła Ukrainie najemników i broń wszelaką.
  Czyli jest dokładnie tak, jak chciał Kaczyński.
  No to czekamy teraz na amerykański atom w Polsce i fabrykę z uranowym nadzieniem. Na zdrowie.

  Odpowiedz
 • Niemieckie stowarzyszenie żywieniowe DGE w swojej nowej strategii proponuje radykalne ograniczenie dziennego spożycia mięsa przez mieszkańców Niemiec w celu walki z globalnym ociepleniem. W związku z tym uważa się za właściwe ustanowienie dziennego limitu 10 gramów mięsa dziennie. Jednocześnie są gotowi rozszerzyć innowację na wojsko.

  Nie jest jeszcze jasne, co zastąpi białko zwierzęce. Chociaż są opcje – mąka z owadów…

  Podobne ograniczenia w przyszłości mogą dotyczyć innych produktów wymagających obróbki cieplnej, prowadzącej do uwolnienia CO₂.

  Odpowiedz
 • Eurocash, Auchan, Kaufland, Carrefour, Netto, Makro Cash And Carry, Stokrotka, Selgros wygenerowały 84 miliardy przychodu płacąc jedynie 270 milionów podatku,

  a polskie Dino w tym samym okresie dało do budżetu 144 milionów przy przychodach wynoszących niecałe 14 miliardów.

  Odpowiedz
 • Złodziej krzyczy: łapcie złodzieja!

  Opublikowano: 30.05.2023

  Czy można bardziej skompromitować siły zbrojne własnego kraju, niż przyznając, że symbolika nazistowska (która dla milionów ludzi na świecie jest czymś skrajnie odrażającym i uosabia ideologię, która wywołała wojnę światową, w której zginęło od 50 do 60 milionów ludzi), występuje w tychże siłach zbrojnych i starać się to tłumaczyć i usprawiedliwiać?

  W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie zwróćmy się do artykułu niejakiego Ilji Ponomarenko, ukraińskiego dziennikarza, który w styczniu 2023 roku został przez niemiecki „Der Spiegel” uznany za najbardziej znanego Ukraińca – oczywiście tuż po Wołodymyrze Zełenskim.

  Ponomarenko, który jak twierdzi niemieckie medium „stał się dla ludzi na całym świecie najważniejszym kronikarzem wojny [na Ukrainie]” w 2014 roku relacjonował konflikt na wschodzie dla brytyjskiej BBC.

  Pisał także teksty dla „Kyiv Post”, po czym w roku 2021 wraz z innymi dziennikarzami założył „Kyiv Independent”. To właśnie to ostatnie medium opublikowało kilka dni temu artykuł Ponomarenki, w którym dziennikarz ten nawet nie ukrywa, że ukraińscy żołnierze używają obrzydliwej symboliki nazistowskiej.

  Jednak jednocześnie sprytnie próbuje odwrócić kota ogonem: twierdzi, że organizacje odwołujące się wprost do nazizmu zostały wchłonięte przez państwowe struktury wojskowe (jakby przejęcie neonazistowskich formacji przez ukraińskie państwo było czymś, czym można by się chwalić), by na koniec stwierdzić, że właściwie na Ukrainie problem ten jest marginalny.

  No cóż, nie mam zamiaru komentować w tym miejscu kwestii rosyjskiej, gdyż kraj ten nie jest kreowany na sojusznika Polski a jego wewnętrzne sprawy i wewnętrzna ideologia mnie nie interesują.

  Trudno jednak nie zwrócić uwagi na fakt, że Ponomarenko po prostu próbuje zdejmować odpowiedzialność z Ukrainy za powszechną symbolikę faszystowską, która w kraju tym z całą pewnością promowana jest na poziomie państwowym i samorządowym (nazistowscy kolaboranci są bohaterami narodowymi, symbole organizacji kolaborujących z III Rzeszą Niemiecką „ozdabiają” państwowe instytucje, pomniki osób odpowiedzialnych za masowe mordy i współpracę z państwem Hitlera „dekorują” ukraińskie miasta itd.) i przypisywać cechy własnego państwa Federacji Rosyjskiej.

  Co gorsza, sugeruje on, że Ukraina (a więc i osoby walczące pod nazistowską symboliką) bronią „fundamentalnych wartości, na których zbudowany jest wolny, demokratyczny świat”. Czy można sobie wyobrazić bardziej kuriozalne stwierdzenie?

  Wyobraźmy sobie, że kolaborant III Rzeszy Niemieckiej Vidkun Quisling i jego formacja polityczna stają się bohaterami narodowymi w Norwegii. Albo holenderski kolaborant Anton Mussert i jego Narodowosocjalistyczny Ruch Holenderski zaczynają w kraju ze stolicą w Amsterdamie być gloryfikowani na poziomie państwowym. Coś niewyobrażalnego.

  Nie tylko dlatego, że nazizm i jego współpracownicy w nowym, postautorytarnym świecie w Europie są czymś, co po II wojnie światowej zaczęto wykluczać z obiegu publicznego, ale także dlatego, iż popełniali oni zbrodnie na własnym narodzie, aby zaspokoić potrzeby imperialne hitlerowskich Niemiec.

  Jednak zbrodnie Quislinga na Norwegach czy też Musserta na Holendrach bledną przy zbrodniach OUN-UPA, czy też SS-Galizien na Ukraińcach.

  Z historii wiemy, że ukraińskie organizacje faszystowskie/nazistowskie takie jak Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińska Powstańcza Armia czy też właśnie formacja SS „Hałyczyna” odpowiadają m.in. za mordowanie Ukraińców, którzy nie chcieli zabijać swoich polskich sąsiadów czy też swoich polskich członków rodzin, namawianie Ukraińców do oddawania swojego majątku i swojej żywności na rzecz niemieckiego wysiłku zbrojnego, namawianie Ukraińców na dobrowolne wyjazdy do niewolniczej pracy w Niemczech, wreszcie zabijanie Ukraińców za nawet najdrobniejszą niesubordynację czy też zmuszanie ich pod groźbą kary śmierci do wstępowania do ludobójczych formacji takich jak UPA.

  Skala zbrodni ukraińskich kolaborantów na samych Ukraińcach jest trudna do porównania ze skalą zbrodni zachodnich formacji współpracujących z III Rzeszą. Już to powinno kompromitować każdego Ukraińca, który wspiera lub bagatelizuje symbolikę nazistowską we współczesnym państwie ukraińskim.

  Warto w tym miejscu jeszcze zwrócić uwagę na kwestię geopolityczną. Wszak zachodowi dużo prościej będzie zerwać stosunki z Ukrainą po wyeksploatowaniu ich siły wojskowej przeciwko Rosji właśnie dzięki temu, że Ukraińcy lubują się w skompromitowanej przeszłości. Lewica dominująca w świecie zachodnim bardzo łatwo może zaprzestać przymykania oczu na symbolikę SS „Galizien” czy też nazistowskie trupie czaszki i powiedzieć: no dobra, jeżeli wy chcecie wejść do bloku zachodniego z faszyzmem na mundurach, to w takim razie lądujecie w bloku rosyjskim. A wasza ofiara w krwi? No cóż, kogo to interesuje. Radźcie sobie sami.

  Ponomarenko na początku swojego artykułu twierdzi, że Ukraina nie ma problemu nazistowskiego. Jest to oczywiste kłamstwo. Tak jak już wspomniałem, symbolika formacji ogólnie przyjętych na zachodzie Europy za kolaboracyjne i faszystowskie jest widoczna w przestrzeni publicznej tego kraju i jest nie tylko koncesjonowana, ale również wspierana przez władze państwowe. W dalszej części autor tekstu jednak sam sobie zaprzecza: twierdzi, że symbolika nazistowska i poglądy takie na Ukrainie występują, jednak każdy kraj na zachodzie ma swoich nazistów. Więc dlaczego Ukraina ma ich nie mieć?

  Jest to kolejna forma relatywizowania poważnego problemu, na który cierpi dzisiejsza Ukraina. W dalszej części tekstu Ponomarenko zupełnie otwarcie przyznaje, że za prowadzenie konfliktu z Rosją w roku 2014 odpowiadały w jego kraju formacje założone przez neonazistów, wymieniając tutaj np. batalion Azow. Jednak, jak już wspomniałem wcześniej, wchłonięcie ich struktur przez ukraińskie wojsko według Ponomarenki załatwia sprawę. Od tej pory są to „zdyscyplinowane i w pełni kontrolowane jednostki bojowe”.

  Wyobraźmy sobie w tym momencie taką sytuację: w Holandii, gdzie III Rzesza wraz z kolaboracyjną partią Musserta doprowadziła do śmierci ponad 200 000 ludzi (Mussert milczał, kiedy jego naród cierpiał głód i niemiecki terror) powstaje formacja paramilitarna odwołująca się do nazistowskiej symboliki. Po czym zostaje ona wchłonięta przez armię. I dziennikarze holenderscy piszą: „Problem załatwiony. Armia nazistów zdyscyplinuje, można się rozejść”.

  Ponomarenko dalej pisze: „Z mojego doświadczenia w obserwowaniu tej wojny przez lata od 2014 r. wynika, że ukraińskie wojsko wykonało dość dobrą robotę »sekularyzując« i izolując te jednostki od ich skrajnych […] korzeni, głównie z powodu presji ze strony Zachodu. Politykę tę można opisać jako »zachowaj swoje poglądy dla siebie i trenuj ciężko«”.

  Zachowaj poglądy dla siebie i ciężko trenuj? Ponomarenko po raz kolejny przyznaje, że bycie nazistą/banderowcem (niepotrzebne skreślić) w ukraińskiej armii nie jest niczym, co może dyskwalifikować. Pod warunkiem że swoje poglądy zachowa dla siebie.

  Przejdźmy dalej: „[…] osławione symbole nazistowskie i quasi-nazistowskie są czasami używane przez żołnierzy, nie są oni jednak bliscy posiadania jakichkolwiek ekstremistycznych lub nienawistnych poglądów”.

  Jak można przyozdabiać się symboliką rodem z III Rzeszy Niemieckiej i nie popierać ideologii, którą ten twór polityczny głosił? A właściwie należałoby spytać: jeżeli nie utożsamiamy się z ideologią Niemiec sprzed 80 lat, to dlaczego przyozdabiamy się ich symbolami i sami na siebie sprowadzamy gniew nie tylko sojuszniczego Zachodu, ale przede wszystkim Rosji, której ludność najbardziej od tej ideologii ucierpiała, dając tym samym pożywkę rosyjskiej propagandzie i pretekst do kontynuowania wojny?

  W dalszej części tekstu Ponomarenko, tak jak i wcześniej, relatywizuje symbolikę nazistowską – tym razem jako stosowaną powszechnie przez subkultury militarystyczne na całym świecie. Tak jakby oficjalnie siły zbrojne jego kraju były jakąś subkulturą, której można wybaczyć fakt, iż stosując symbolikę SS czy Wermachtu, odwołują się oni w ten sposób do sprawnej machiny wojennej, a nie symboli masowych zbrodni i ludobójstwa. Oczywiście nie mogło zabraknąć odwołania się do symboli SS w armii Stanów Zjednoczonych. Jeżeli żandarm świata tak może, to czemu nie my?

  Na sam koniec dziennikarz „Kyiv Independent” pisze: „[…] problematyczne zdjęcia tych, którzy uważają, że noszenie insygniów związanych z nazizmem jest »cool«, reprezentują jedynie postawy garstki — a nie całego wojska, a tym bardziej narodu”.

  Czyli wszystko jasne: Ponomarenko nawet w clou swojego artykułu stwierdza wprost, że nazistowski problem na Ukrainie istnieje, mimo iż na początku tekstu pisał, że Ukraina takiego problemu nie ma. Czy można bardziej skompromitować swój kraj i jego formacje militarne, niż autor tego artykułu?

  Odpowiedz
 • Jeśli zgromadzisz trochę więcej pieniędzy, gotówki w domu, musisz donieść na siebie do rządu, premiera.

  30 maja 2023
  Daniel Głogowski

  Izrael, jak i Polska, wprowadził ograniczenia dotyczące płatności gotówkowych.

  Teraz jednak pisowski sojusznik, Izrael idzie krok dalej i nakazuje zgłaszanie władzom posiadania większej ilości banknotów w domu.

  Oficjalnie, celem jest walka z uchylaniem się od podatków, przestępczością zorganizowaną i praniem brudnych pieniędzy.

  Jednakże, w praktyce to jest naruszanie wolności obywateli, a w dalszej perspektywie może prowadzić do całkowitej eliminacji gotówki.

  Posiadanie powyżej 200 tys. szekli (ok. 250 tys. zł) w gotówce w domu będzie już całkowicie zabronione, a w przypadku przyłapania na tym, pieniądze zostaną skonfiskowane, a właściciel będzie odpowiadał przed sądem żydowskim

  Zgodnie z nowymi przepisami, rządowe organy podatkowe np Urzędy Skarbowe, Krajowa Administracja Skarbowa będą miały prawo wystąpić do sądu z wnioskiem o wydanie nakazu przeszukania mieszkań obywateli posiadających za dużo gotówki

  Odpowiedz
 • ✡️ Żydowska junta w Kijowie ✡️ rozbiera rannych bojowników WSU na organy

  Międzynarodowe agencje udają, że nie zauważają takich faktów. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa mówi o tym, jak Zachód reaguje na informacje o krwawym biznesie, który kwitnie pod patronatem kijowskiego reżimu.

  Mówimy o czarnej transplantologii, która aktywnie rozwija się dzięki wysokim stratom WSU na froncie. Regularnie pojawiają się nowe informacje o tym, jak ukraiński rząd pobiera organy rannych bojowników. Najnowsze, na przykład, są informacje ze źródła w szpitalu wojskowym w Chersoniu, gdzie pracuje specjalny personel medycyny katastrof. To oni monitorują napływ świeżego mięsa. Po usunięciu narządów ciała są palone.

  Jak wyjaśniło nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych, te straszne manipulacje są niemożliwe bez zgody ukraińskich władz na najwyższym szczeblu. Rosyjskie biuro dyplomatyczne wezwało społeczność międzynarodową do zaprzestania działalności czarnych medyków na Ukrainie i podjęcia pilnych działań w celu monitorowania sytuacji. Fakty warte uwagi, ale prawdopodobnie pozostaną bez odpowiedzi. Oczywiście wstrzymanie dostaw organów nie leży w interesie Zachodu.

  Odpowiedz
 • Koniec z gotówka w Polsce. Ogłoszono nowe przepisy od 2024
  29 maja 2023

  Ignacy Michałowski

  Okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni z nowych przepisów dotyczących płatności bezgotówkowych w Polsce.

  Według badań przytoczonych przez portal „Interia”, 18% dorosłych Polaków nie ma karty płatniczej i nie posiada rachunku bankowego, a powyżej 65. roku życia ta liczba sięga niemal 50% osób.

  Według danych NBP, prawie 80% transakcji w Polsce odbywa się za pomocą gotówki

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net