Kanadyjkę obudził huk i dziura w dachu. To meteoryt wpadł do jej łóżka

Prawdopodobnie prędzej wygra się główną nagrodę w loterii, niż przeżyje podobne doświadczenie. Mieszkanka Kanady w Kolumbii Brytyjskiej została obudzona przez huk, ślady kamienia na twarzy oraz dziurę w dachu. Jak się okazało, w dom uderzył meteoryt i spadł tuż obok kobiety.

Zdarzenie miało miejsce w Golden w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Ruth Hamilton usłyszała potężny huk i odczuła, że coś sypie się jej na twarz. – Podskoczyłam i zapaliłam światło. Trzęsłam się jak liść. Nie mogłam zrozumieć, co się stało – powiedziała kobieta. – Bardzo się przestraszyłam. Myślałam, że ktoś włamał się do domu i go ostrzelał – dodała.

Po chwili zobaczyła, że tuż obok miejsca, gdzie znajdowała się jej głowa, leży ogromny kamień o kolorze grafitoszarym, który był wielkości melona. Zobaczyła również, że w dachu jest dziura.

Ruth zadzwoniła po policję. Funkcjonariusze sądzili, że kamień pochodzi z pobliskiej budowy na autostradzie. Jak się okazało, byłoby to niemożliwe, ponieważ w tym czasie nie odbywały się tam żadne prace. Pracownicy powiedzieli jednak, że widzieli wcześniej jasny błysk na niebie, a po nim huk.

Western University w Londynie potwierdziło, że kamień to w rzeczywistości meteoryt, który ma najpewniej kilka miliardów lat. Wstępne badania wskazują, że najpewniej pochodzi z pasa planetoid z naszego układu słonecznego.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net