Kara za oczywistą bzdurę. Portal musi przeprosić o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Joanna Anuszkiewicz/Kontrrewolucja.net ⓒ

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że spółka Wirtualna Polska Media S.A. będzie musiała przeprosić o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja, za naruszenie dóbr osobistych. Ma to związek z kolejnym oczywistym fejkiem dotyczącym majątku najsłynniejszego redemptorysty w Polsce.

Na portalu money.pl pojawił się artykuł „Rekordowe zyski Rydzyka. Zakonnik w setce najbogatszych Polaków”. Zawierał fałszywe informacje o rzekomym majątku o. Rydzyka. Pod artykułem pojawiały się również obraźliwe komentarze.

Decyzją sądu spółka zobowiązana jest do umieszczenia w swoich serwisach – money.pl oraz wp.pl – specjalnego oświadczenia. – Nakazuje spółceWirtualna Polska Media S.A. w Warszawie usunięcie z portalu Money.pl artykułu zatytułowanego: „Rekordowe zyski Rydzyka. Zakonnik w setce najbogatszych Polaków”, opublikowanego w dn. 20.02.18 r., wraz z komentarzami internautów. Po trzecie, oddala powództwo w pozostałym zakresie. Po czwarte, zasądza od spółki Wirtualna Polska Media S.A. w Warszawie na rzecz Tadeusza Rydzyka kwotę 1320 zł tytułem kosztów procesu. Po piąte, nadaje wyrokowi w punkcie I i II rygor natychmiastowej wykonalności – mówiła sędzia Magdalena Kubczak.

Jan Król CSsR, jeden z ojców posługujących w Radiu Maryja stwierdza, że wyrok nie jest jednak do końca satysfakcjonujący. – Załóżmy, że ten wyrok się prawomocni i będzie opublikowane przeproszenie na tej czy innej stronie. Ale czy to odstraszy i zniechęci następnych wydawców i dziennikarzy, którzy od lat świadomie kłamią? Nie wierzę w to, że ktoś pisząc takie artykuły nie wie, że o. Rydzyk jest zakonnikiem, że nie posiada żadnego osobistego majątku. Wszystko, czym o. Dyrektor kieruje, należy bądź do zgromadzenia, bądź do fundacji, którą założył, czy która kieruje – powiedział redemptorysta. Przypomniał też, że ojciec dyrektor żądał również zapłaty określonej kwoty na cel społeczny.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR od lat jest atakowany za swoją działalność. Wiele środowisk próbuje wmówić opinii publicznej, że kapłan stacji posiada rzekomo prywatny majątek.

radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

2 komentarze do “Kara za oczywistą bzdurę. Portal musi przeprosić o. Tadeusza Rydzyka CSsR

  • 29 lipca 2018 o 18:06
    Bezpośredni odnośnik

    I bardzo dobrze. Może w końcu dziennikarze zaczną pisać prawdę a nie celowo piszą kłamstwa by tylko robić szoł !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net