Kard. Bagnasco przypomina, że „w Europie istnieje antychrześcijański reżim”

DonPaolo, CC BY-SA 2.5, Wikimedia Commons

Arcybiskup Genui, kard. Angelo Bagnasco przypomniał, że „nawet jeżeli o tym się nie mówi, to i dziś istnieje dyskryminujący, antychrześcijański reżim i to także w Europie, kolebce cywilizacji, sercu Ewangelii”.

Hierarcha zauważa, że w sposób niebezpośredni ogranicza się współcześnie publiczne wyznawanie wiary poprzez spychanie jej wyłącznie do sfery prywatnej. Pod pretekstem nie urażania wrażliwości innych religii, kultur czy sposobów życia, forsuje się model życia odrzucający znane i szanowane przez ludzi tradycje, zmieniając też nazwy czy symbole. Rozmywa się w ten sposób fundamenty wiary i próbuje zamknąć się je w zbiorowej świadomości sprowadzonej do niejasnych wspomnień o tradycjach.

Włoski kardynał zwrócił też uwagę na obecność religii w państwie i zwrócił uwagę, że to ona jest podstawowym wkładem w wyzwolenie człowieka z irracjonalizmu mitów politycznych.

Dodał, że wiara przypomina również, że moralność w polityce wyraża się także w opieraniu się uwodzącemu działaniu wielkich słów, które bawią się naszym człowieczeństwem.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net