Kardynał Marx: „To hańba!”

Kontrowersyjny niemiecki kardynał kolejny raz wywołuje burzę w Kościele. Tym razem w temacie imigrantów.

– W stosunku do wszystkich ubiegających się o azyl muszą być jednakowe i jasne przepisy – twierdzi przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, kard. Reinhard Marx. Jego zdaniem, kwestia pochodzenia imigrantów jako kategoria jest nie do zaakceptowania dla Kościoła, który jest zobowiązany do pomagania rozwijającym się krajom.

Kard. Marx uważa również, iż w dyskusji dotyczącej tematu istnieje pewna granica, której katolikom nie wolno przekroczyć. – Panuje wolność myśli, również wśród katolików. Ale jest także czerwona linia – ostrzega kardynał, nie precyzując jednocześnie, czym owa linia jest i o jakie skrajne tezy chodzi. Z kontekstu można wnioskować, iż chodzi o wrogie imigrantom wypowiedzi, które Marx nazywa hańbiącymi. Lewicowo-liberalne media zdążyły już podchwycić wypowiedzi kard. Marxa i promują je jako oficjalną opinię Kościoła.

Reinhard Marx niejednokrotnie budził kontrowersje swoimi wypowiedziami publicznymi. Na początku roku sugerował sprzeciwienie się nauce Kościoła odnośnie małżeństwa oraz związków niesakramentalnych twierdząc, iż niemieccy biskupi „nie są filią Rzymu”. Porównał również młode osoby twardo obstające przy jasnym stanowisku w kwestiach wiary i rodziny do terrorystów twierdząc, iż „istotą Ewangelii nie jest etyka”.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net