23 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Kard. Marx: Nie jesteśmy filią Rzymu

Niemiecki kardynał przekonuje o konieczności wyjścia z Komunią Świętą dla rozwiedzionych osób. – Nie jesteśmy filią Rzymu – powiedział kardynał Marx, wprowadzając konsternację w mediach.

W niemieckim mieście Hildesheim zakończyła się sesja plenarna episkopatu. Głównym tematem było zbliżające się zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów o rodzinie. Episkopat wybrał delegatów, którzy będą reprezentować Kościół niemiecki: przewodniczącego episkopatu kard. Reinharda Marxa, przewodniczącego komisji ds. małżeństwa i rodziny bpa Heinera Kocha i przewodniczącego komisji ds. duszpasterstwa bpa Franza-Josefa Bode. Delegaci zapowiedzieli pracę nad wspólnym stanowiskiem, które wyślą do Watykanu. Ich zdania są jednak mocno podzielone.

Biskup Koch apeluje, by Sydonu nie redukować do pytania o Komunię Świętą dla rozwiedzionych osób. Wzywa też do głębokiej debaty teologicznej. Natomiast kard. Marx i bp Bode przedstawiają naglącą potrzebę wyjścia do takich osób. – Nie jesteśmy filią Rzymu. Każdy episkopat odpowiedzialny jest za duszpasterstwo we własnym kręgu kulturowym. Nie możemy czekać, aż Synod powie, jak mamy ukształtować nasze duszpasterstwo rodzinne – powiedział kard. Marx. Słowa te wywołały zamieszanie w mediach.

Niemiecki kardynał zaznaczył, że temat rodzin łączy się mocno z sakramentem pojednania, ale na pytania dziennikarzy nie doprecyzował, czy i jak episkopat chce ożywić praktykę spowiedzi wśród swoich wiernych.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Kard. Marx: Nie jesteśmy filią Rzymu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net