Kardynał Kasper chce „zwiększenia ekumenizmu”

foto: Facebook
foto: Facebook

Słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi kardynał Walter Kasper kolejny raz wzbudził zamieszanie. Podczas wykładu na berlińskim Uniwersytecie Humboldta nawoływał do „zwiększenia wysiłków ekumenicznych”

Zdaniem emerytowanego niemieckiego kardynała, w związku z sytuacjami, które ostatnio na świecie miały miejsce, Kościół powinien wkładać więcej siły w ekumenizm – Życie obok siebie nie jest rozwiązaniem, a powrót do konfesjonalizmu już na pewno nie  – uważa kardynał. „Najlepszą ideą ekumeniczną” według Kaspera jest wspólna celebracja „święta Chrystusa”.

Wedle Kaspera dobrą okazją do świętowania jest np. rocznica reformacji, choć wielu niemieckich katolików nie podziela jego zdania. Kard. Kasper zasugerował również, iż Kościół powinien zastanowić się nad wspólną formą przyjmowania Eucharystii przez luteranów i katolików. Zdaniem niemieckiego duchownego dopóki Papież nie podejmie decyzji w tej sprawie, powinna istnieć „forma przejściowa” umożliwiająca przyjmowanie Komunii św. przez małżeństwa ekumeniczne.

Kard. Kasper znany jest z prezentowanych publicznie pomysłów nie do końca zgodnych z nauką Kościoła. Niedawno szokował proponując m.in. Komunię św. dla osób rozwiedzionych żyjących w związkach niesakramentalnych (TUTAJ).

Jap/pch24

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.