3 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Kardynał Marx atakuje tradycjonalistów

Kardynał Reinherd Marx, bliski doradca papieża i przewodniczący episkopatu niemieckiego potępia „młodych tradycjonalistów”, którzy zwracają uwagę na tradycyjne nauczanie Kościoła. W wywiadzie dla jezuickiego magazynu „The America” powiedział, że „to prowadzi do terroryzmu”.

Hierarcha postuluje o zmianę doktryny i zachęca do udzielenia zgody na przyjmowanie Komunii świętej dla osób rozwiedzionych oraz żyjących w niesakramentalnych związkach. Twierdzi, że większość młodych (także homoseksualistów), którzy uczęszczają na msze święte, pragnie związków na całe życie.

Jego zdaniem „gdy pośród wiernych są homoseksualiści, którzy angażują się na rzecz ubogich, to nie można im powiedzieć: wszystko, co robisz jest negatywne, bo jesteś homoseksualistą”. Ponadto powiedział, że idea życia w wierności jest słuszna i dobra także w przypadku pederastów.

Na pytanie o to, czy zgadza się z postulatami niektórych biskupów, by Kościół „błogosławił” związki tej samej płci, kard. Marx powiedział, że należy przyjrzeć się sytuacji par homoseksualnych. Potwierdził jednak nauczanie Kościoła, powtarzając za Pawłem VI, że celem małżeństwa jest prokreacja.

Kard. Marx cieszy się także, że wraz z papieżem Franciszkiem pojawiły się „nowe możliwości”. Cały ten pontyfikat otworzył nowe ścieżki. Można to poczuć. Tu, w Stanach Zjednoczonych każdy mówi o Franciszku, nawet ludzie, którzy nie należą do Kościoła katolickiego. Muszę to powiedzieć: papież nie jest Kościołem, Kościół jest czymś więcej niż papież, jednak wraz z nadejściem papieża Franciszka pojawiła się nowa atmosfera – wyjaśnił. Do podpierania się opinią osób spoza Kościoła warto przypomnieć list abpa Jana Pawła Lengi (TUTAJ).

Hierarchę spytano też o to, jakie stanowisko zajmie Kościół w sprawie transseksualistów lub innych osób, które zgodnie z nauczaniem Kościoła postępują nieetycznie – Myślę, że istotą Ewangelii nie jest etyka – powiedział. Jego zdaniem głównym przesłaniem nauki Chrystusa jest „otwarcie nieba dla wszystkich”, by się nawrócili i żyli zgodnie z Ewangelią. Czy jednak rzeczywiście doprowadzi to do „otwarcia nieba”, czy raczej zachęci do życia w grzechu?

Kardynał jest też zmartwiony postawą młodych, którzy trwają w tradycji katolickiej. – Nie mam problemu z tradycją. Ale obserwujemy tendencję, iż młodzi ludzie zdecydowanie obstają przy swoim stanowisku. Czarno-biały populizm narasta w Europie. I to jest początek, być może terroryzmu – oznajmił kardynał Marx. Nie wiadomo na jakiej podstawie wyciągnął takie wnioski.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net