Kardynał Pell w obronie nauki Kościoła

foto: YouTube
foto: YouTube

Kardynał George Pell sprzeciwia się swobodzie działania narodowych episkopatów w kwestii udzielania Komunii św. osobom żyjącym w niesakramentalnych związkach. – Mamy wprawdzie różne teologie, ale tylko jedną naukę – powiedział hierarcha.

– Kościół nie może dwojgu ludziom w tej samej sytuacji powiedzieć w Polsce, że przyjęcie Komunii św. jest świętokradztwem a parę kilometrów dalej w Niemczech, że jest to źródło łaski – powiedział australijski kardynał w  rozmowie z francuskim dziennikiem Le Figaro. Zdaniem prefekta Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej, zwolennicy udzielania Komunii św. rozwodnikom żyjącym w nowych związkach stanowią mniejszość na Synodzie. Jedynie 20 osób na 248 opowiedziało się za zmianą nauki Kościoła w tym aspekcie. – Jesteśmy świadkami trzeciej symbolicznej teologicznej bitwy między dwoma niemieckimi teologami i dwoma wizjami, z jednej strony Kaspera i z drugiej Ratzingera – oznajmił kardynał Pell.

– Jesteśmy jednym Kościołem. Jest wiele teologii, wiele różnych pobożności, ale ta sama wizja doktryny i sakramentów. Pozostajemy wierni Chrystusowi, św. Pawłowi i całej historii Kościoła – powiedział kardynał George Pell w rozmowie z radiem watykańskim kilka dni wcześniej. – Sam pochodzę z dalekiej Australii. Wiem, jak bardzo nasza wiara różni się od wiary w Afryce, Azji czy Ameryce Południowej. Ale w tych istotnych kwestiach dotyczących sakramentów, a zwłaszcza komunii, jedność nauczania Kościoła jest bardzo ważna – podkreślił australijski hierarcha.

Szmar/pch24.pl, radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net