Karolina Północna przeciwko terrorowi poprawności politycznej

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W południowo-wschodnim stanie USA przyjęto ustawę, która nie pozwala osobom uważającym się za przedstawicieli odmiennej płci korzystanie z łazienek dla niej przeznaczonych. Prawo, ochrzczone już przez amerykanów „ustawą łazienkową”, ma chronić prywatność kobiet i dziewcząt. Nie podoba się aktywistom LGBT oraz lewej stronie sceny politycznej.

Mężczyzna, który twierdzi, iż jest kobietą, nie będzie już mógł korzystać z damskiej łazienki. Celem ustawy jest ochrona kobiet oraz dziewczynek przed sytuacjami, gdy np. chłopcy deklarujący, iż „czują się dziewczętami”, korzystali wraz z nimi ze szkolnych toalet bądź szatni. Wydarzenia takie miały już miejsce w USA (np. TUTAJ), co sprowokowało polityków Północnej Karoliny do stworzenia ustawy. Również dorosłe kobiety nierzadko stykały się z obecnością mężczyzn w łazienkach, co kończyło się często atakami słownymi, a nawet fizycznymi.

Ustawa od kilku dni jest tematem nr 1 w USA. Działacze tzw. ruchów LGBT nazywają ją dyskryminacją i porównują z… dyskryminacją rasową. Niektóre stany próbują wywrzeć presję m.in. poprzez ograniczenie podróży służbowych urzędników do Karoliny Północnej. Administracja Obamy rozważa odcięcie dotacji na edukację czy infrastrukturę dla „niepokornego” stanu.  Paul Stam z parlamentu Północnej Karoliny broni nowego prawa i powołuje się na opinię mieszkańców stanu. Dodaje również, iż ci, którzy protestują przeciwko ustawie, po prostu jej nie znają.

MGOT/tvn24.pl, mafamily.org

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.