2 marca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Rysunek Mahometa „mową nienawiści”

Chcesz rysować Mahometa? Jesteś rasistą. Tak uważa brytyjska organizacja lewicowa Hope not Hate, domagająca się odwołania wystawy karykatur islamskiego proroka.

Konkurs „Narysuj Mahometa” zaplanowano na wrzesień tego roku. Zorganizowały go środowiska związane z Partią Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) w odpowiedzi na coraz silniejsze narzucanie poprawności politycznej oraz ingerowanie w wolność słowa. Jak się okazuje, dla środowisk lewicowych karykatura bądź portret Mahometa jest to już wyraz rasizmu i nienawiści. Prasa wspierająca lewicę przypomina, iż podobna wystawa w USA zakończyła się strzelaniną, starając się w ten sposób zrzucić odpowiedzialność za ewentualny odwet islamskich ekstremistów na organizatorów wydarzenia.

Organizacja Hope not Hate, silnie powiązana z UAF (brytyjski odpowiednik Antify), już zdążyła oprotestować planowaną wystawę, wytaczając ciężkie działa przeciwko UKIP, związanym z nią blogerom oraz działaczce partii Anne Marie Waters, autorki strony Sharia Watch. Jeden z blogerów strony gatesofvienna.net przytoczył treść listu, który otrzymał od dziennikarza z „The Indepentent”. Z listu wynika, iż HnH wezwały już organa państwowe do zablokowania wystawy oraz stron walczących z islamizacją, takich jak Sharia Watch. – Władze nie mogą pozwolić na to wydarzenie. To nie ma nic wspólnego z wolnością słowa, chodzi o wzniecanie podziałów, nienawiści i przemocy – twierdzi przedstawiciel HnH Nick Lowles. Organizacja oskarża również środowiska sprzeciwiające się islamizacji Wielkej Brytanii o powiązania z terrorystami i planowanie zbrojnych ataków. W liście pojawiają się nawet porównania do Andersa Breivika. Lewicowa prasa chętnie podchwyciła retorykę „antyfaszystów” zapominając, iż to właśnie na ich marszach głośno przemawiał Michael Adebolajo – mężczyzna, który w 2013 roku zamordował brytyjskiego żołnierza, ponieważ, jak twierdził, brytyjska armia zabija muzułmanów.

MGOT/gatesofvienna.com, breitbart.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net