24 maja 2024
Wiadomości

Tragiczna katastrofa kolejowa we Włoszech

W południowych Włoszech przed godziną dwunastą zderzyły się czołowo dwa pociągi pasażerskie. Według lokalnych władz szacowana liczba ofiar wzrosła do 20, a 35 osób zostało rannych. W zmiażdżonych wagonach wciąż znajdują się ludzie. 

foto: twitter.com/haaretzcom
foto: twitter.com/haaretzcom

Do katastrofy doszło o godz. 11.30 w Apulii na zachód od miasta Bari, w rejonie miejscowości Ruvo di Puglia i Corato. Nieznana jest przyczyna katastrofy. W wyniku zderzenia pociągów na południu Włoch prawdopodobnie zginęło 20 osób a 35 zostało rannych – poinformowały włoskie media, powołujące się na miejscowe służby ratunkowe. Wcześniej pojawiały się doniesienia o co najmniej 11 ofiarach śmiertelnych i kilkudziesięciu rannych.

– Pracują dziesiątki zastępów. Ekipy ratunkowe starają się otwierać wagony. Operacja jest skomplikowana, bo do zderzenia doszło na prowincji – informował Luca Cari, rzecznik straży pożarnej. – Bilans ofiar śmiertelnych zapewne wzrośnie – powiedział przedstawiciel policji, cytowany przez włoskie media. Dziennik „La Repubblica” relacjonuje, że w wagonach uwięzione są dziesiątki osób.

„La Stampa” pisze, że z z jednego ze składów ocalał tylko ostatni wagon, z drugiego zaś dwa ostatnie. Zdjęcia przekazane przez straż pożarną pokazują skalę zniszczeń. Na miejscu, oprócz strażaków jest też policja i liczne karetki pogotowia. Do szpitala zabrano helikopterem ciężko ranne małe dziecko, które wydobyto z pociągu. – Nie spoczniemy, dopóki nie dowiemy się, jak do tego doszło – powiedział premier Włoch Matteo Renzi, poinformowany o katastrofie w czasie swojej wizyty w Mediolanie.

miecz/tvn24.pl

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net