16 kwietnia 2024
Wiadomości

Katastrofa w Ohio. Pociąg z niebezpiecznymi chemikaliami wykolejony. Eksplozja, pożar i aresztowanie dziennikarza (WIDEO)

W stanie Ohio doszło do katastrofy. Co ciekawe, wielkie media nie informują o sprawie, która wydarzyła się już kilka dni temu. Pociąg przewożący m.in. toksyczne chemikalia wykoleił się. Doszło do eksplozji i pożaru. Okolica jest ewakuowana, a władze najwyraźniej próbowały zatuszować incydent, poprzez m.in. aresztowanie dziennikarza, który relacjonował temat.

Do katastrofy doszło we wsi East Palestine w stanie Ohio w USA. Pociąg towarowy przewożący niebezpieczne materiały wykoleił się. Pożaru nie można opanować już od kilku dni.

– Oficjalnie wiadomo jedynie, że pociąg liczył 100 wagonów, a w 20 z nich znajdowały się niebezpieczne i łatwopalne toksyczne chemikalia (m.in. chlorek winylu), mogące stanowić zagrożenie dla człowieka oraz środowiska – podaje portal nczas.com, którego widoczność w sieci również została ograniczona na polecenie służb specjalnych.

Akcję pożarniczą utrudniają niskie temperatury. Woda zamarza w pojazdach pożarniczych. Ponadto mają miejsce eksplozje chemikaliów.

Portal telewizji Fox News przekazał, że zarządzono ewakuację mieszkańców w promieniu 1,5 km od miejsca katastrofy. Oficjalne informacje są bardzo mocno okrojone.

Ponadto władzom bardzo zależy, by informacje nie były zbyt szerokie. Dziennikarz „NewsNation” Evan Lambert, który pojawił się na konferencji prasowej gubernatora Ohio Mike’a DeWine’a został aresztowany.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Jaki jest powód aresztowania dziennikarza? Oficjalnie taki, że ustawił się w złym miejscu, czym zakłócał przebieg konferencji. Na nagraniu widać, jak dowódca Gwardii Narodowej Ohio, gen. mjr John C. Harris Jr., wdaje się w kłótnię z Lambertem. Reporter wielokrotnie mówi „nie dotykaj mnie”. Funkcjonariusze żądają jednak, aby Lambert opuścił lokal, a jeśli tego nie zrobi, grozi mu aresztowanie. Ten nie chciał się podporządkować przekonując, że ma prawo do informowania opinii publicznej. Oficerowie ostatecznie powalają go na glebę i zakładają kajdanki. Miejscowa policja przekazuje, że działania funkcjonariuszy były słuszne i adekwatne, bo Lambert nie wykonywał poleceń – czytamy na nczas.com.

nczas.com

fot. Tt/Brian Krassenstein/Stew Peters (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net