Kaukaski mufti wzywa do przeprowadzania FGM

Gdy na całym świecie głośniej mówi się o katastrofalnych skutkach tzw. obrzezania kobiet (FGM), wpływowy mufti z kaukaskiej Republiki Karaczajo-Czerkiesji apeluje do muzułmanów na świecie, by przeprowadzali ten makabryczny zabieg na swoich żonach, córkach czy siostrach. Jego zdaniem położy to kres rozpuście na Ziemi.

foto: YouTube
foto: YouTube

– Wszystkie kobiety powinny być temu poddane, żeby nie było więcej deprawacji na Ziemi – stwierdził mufti Ismail Berdiyev w jednym z wywiadów. Zdaniem muzułmańskiego przywódcy FGM jest „niegroźne dla zdrowia” i nie ogranicza płodności kobiet, lecz jedynie „redukuje ich popęd seksualny”, co pomogłoby zlikwidować problem rozwiązłości. Słowa Berdiyeva wzburzyły społeczność międzynarodową i wywołały ogromny odzew. Przytłoczony nim mufti zaczął wycofywać się ze swoich słów twierdząc, że jedynie żartował, ale nikt nie poznał się na jego dowcipie. Dodał za to, że wszystkie kobiety powinny nosić chustę i zaprzestać układania fryzur, ponieważ otwiera to wrota szatanowi.

FGM (skrót od ang. female genital mutilation), zwane też kobiecym obrzezaniem, to metoda okaleczania kobiet i dziewcząt polegająca na usuwaniu części narządów płciowych. Najczęściej dokonuje się go u małych dziewczynek, w bardzo dramatycznych warunkach higienicznych, bez znieczulenia. U wielu kobiet FGM powoduje ciężkie powikłania, począwszy od zakażeń (brak sterylnych narzędzi, dezynfekcji), przez wykrwawienie aż po problemy z porodem czy nawet śmierć w sytuacji, gdy kobieta zostaje zaszyta niemal całkowicie i np. nie jest w stanie urodzić dziecka bez pomocy lekarza. Proceder ten jest szeroko rozpowszechniony w krajach islamskich, m.in. w Afryce. Choć przywódcy duchowi islamu różnią się w ocenie FGM (jedni potępiają to zjawisko, inni je zalecają), występuje ono głównie wśród wyznawców islamu i związane jest z kulturą krajów muzułmańskich. Od dłuższego czasu nie jest nowością także w Europie, dokąd przybyło wraz z falą imigrantów z krajów afrykańskich.

Mas/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.