Kawęcki: Zbudujemy duży blok ugrupowań katolickich i narodowych

Facebook Krzysztof Kawęcki

– Możliwe, że będziemy zmuszeni do budowy dużego bloku ugrupowań katolickich i narodowych, ale jak trudne jest to zadanie, wszyscy zdajemy sobie sprawę – powiedział Krzysztof Kawęcki w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. To reakcja na przygotowaną przez PiS nowelizację ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, w zeszłym tygodniu przyjętą przez Senat.

Zaraz po senackim głosowaniu Prawica Rp wydała oświadczenie, w którym krytykuje nowelizację i apeluje do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o jej zawetowanie. – Przyjęta właśnie przez Senat nowelizacja ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego w znacznym stopniu wypacza wynik wyborczy i odbiera swoją reprezentację dużej części głosujących. Wzmacnia ona polaryzację polityczną i zmierza w kierunku budowy państwa oligarchii partyjnej – czytamy w oświadczeniu.

– To nic innego jak budowanie oligarchii partyjnej w Polsce – ocenia Krzysztof Kawęcki, prezes Prawicy i czeka na decyzję prezydenta. O weto zaapelowali za pośrednictwem mediów społecznościowych także m.in. polityk Kongresu Nowej Prawicy Artur Dziambor czy publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Wcześniej petycję do polskiego parlamentu o nieprzyjmowanie nowelizacji promował Klub Jagielloński.

Nasz Dziennik, twitter.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net