KE przyjęła opinię o Polsce

foto: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Obecnie poufna, jej treść ma być „mocno krytyczna”. – Jestem zadowolony, że premier Szydło potwierdziła chęć kontynuowania dialogu. Do tej pory nie udało nam się jednak rozwiązać kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce – mówi Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej.

– Podróżowałem do Polski dwa razy, wymieniamy korespondencję, nasze zespoły pracują na szczeblu technicznym. Zawsze była to konstruktywna rozmowa. Wczoraj wieczorem rozmawiałem z premier Szydło i jestem zadowolony z woli kontynuacji dialogu. Do tej pory nie znaleźliśmy jednak rozwiązań tych problemów – tłumaczy Timmermans. – Przedstawiamy polskim władzom nasza opinię w formie pisemnej. Będziemy kontynuować dialog. Komisja nie ma zamiaru i nie chce angażować się w debatę polityczną w Polsce. Te sprawy to interes polskich polityków. Naszą kwestią jest zapewnienie przestrzeganie prawa. Chcemy zachęcić Polskę do postępu i znalezienia skutecznych rozwiązań. Uczynimy wszystko, by udzielić temu procesowi wsparcia – dodaje Timmermans.

Rzeczniczka PiS, Beata Mazurek, jest „zdziwiona opinią KE”. – Nie ma naszej zgody na ingerencję KE w wewnętrzne sprawy Polski – zapowiada. Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, oznajmia, że „KE nie dała się nabrać na sztuczki PiS”. – Płacimy podatki, mamy prawo domagać się wglądu w tę treść. KE nie dała się nabrać na sztuczki PiS – mówi.  – To, że jeden człowiek w Polsce upiera się, że ma rację, nie znaczy, że wszyscy Polacy mają za to zapłacić z własnej kieszeni – skomentował Petru.

Rzecznik rządu, Rafał Bochenek, zaznacza, że gabinet pani premier nie otrzymał jeszcze dokumentu od Komisji Europejskiej. Zaznaczył też, że działania KE dot. Polski budzą wątpliwości z punktu widzenia legalności. Beata Szydło, premier III RP, zapowiedziała też, że „opinia nie ma żadnego wpływu na to, jakie decyzje będziemy w Polsce podejmować”.

CWIK/wpolityce.pl, interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net