Kiedy kasata jezuitów? Jeden z nich zaproponował, by na szczycie klimatycznym Watykan reprezentowała Greta Thunberg

Od niedzieli trwa szczyt klimatyczny (COP26) w Glasgow. Wielcy tego świata rozprawiają, jak – pod pretekstem zmian klimatycznych – zmieniać społeczeństwa. Jak się okazuje, jeden z jezuitów nieironicznie proponował, by Watykan na COP26 reprezentowany był przez Gretę Thunberg. Mało tego – miałaby otrzymać do tego wszelkie pełnomocnictwa od państwa watykańskiego.

Jedną z podstawowych religii współczesności jest klimatyzm, czyli przekonywanie, iż panuje tendencja zmierzająca do globalnego ocieplenia, za które głównym odpowiedzialnym jest człowiek. Zdecydowana większość ukazywanych w mainstreamie wypowiedzi jest wypowiadana w takim tonie, zaś pozostałe zwalcza się, coraz bardziej zresztą otwarcie. W ubiegłym miesiącu serwis Google oficjalnie poinformował, że nie będzie wyświetlał reklam w treściach, które podważają tę narrację. Innymi słowy, jest to dogmat, którego nie wolno podważać, niezależnie od faktów i rzeczywistości.

Wśród zwolenników religii klimatyzmu, mocno zaangażowany jest Franciszek. Wielokrotnie wypowiadał się w pełni zgodnie z mainstreamem na temat zmian klimatycznych, przyjmując nawet termin „ekologicznego nawrócenia”, w którym Bóg właściwie nie występuje jako osoba, lecz metafora właśnie klimatu oraz ziemi.

Najwyraźniej zaangażowanie Franciszka jest tak wielkie, że wprost zaproponowano, by Watykan na COP26 reprezentowała… Greta Thunberg. Taka propozycja padła ze strony modernistycznego jezuity, ks. Thomasa Reesa. O sprawie wspomniał dziś polski jezuita, ks. Dariusz Kowalczyk.

– Ks. Thomas Reese, jezuita, zaproponował, aby fotel Papieża Franciszka, który mimo zapowiedzi nie pojawi się na światowym szczycie klimatycznym w Szkocji, zajęła Greta Thunberg, wyposażona w pełnomocnictwa do reprezentowania Watykanu. I wszystko wskazuje na to, że nie żartował – napisał na Twitterze ks. Dariusz Kowalczyk SJ.

Jak się okazuje, propozycję tę ks. Reeves przedstawił kilka tygodni temu. W tekście na portalu ncronline.org ubolewa, że Watykan będzie reprezentowany nie przez Franciszka, ale sekretarza stanu Pietro Parolina. Zaproponował wówczas, by zamiast tego wysłać popularną szwedzką wagarowiczkę.

– Fajnie byłoby wprowadzić Gretę do pokoju, żeby mogła przysiąść do światowych liderów. Mam propozycję: Na spotkaniu daj Grecie papieskie krzesło. Dołącz do delegacji Watykanu na COP26 z pełnymi referencjami dyplomatycznymi, aby mogła udać się wszędzie, uczestniczyć w każdym spotkaniu i wypowiadać się w imieniu dzieci świata. Niech Parolin będzie dyplomatą; niech Greta będzie Gretą – napisał jezuita.

twitter.com / ncronline.org / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net