23 czerwca 2024
Wiadomości

Kijowskie marzenia. Szef obrony mówi NATO, co powinno uwzględniać w swojej strategii i „stawia warunek” demilitaryzacji europejskiej części Rosji

Choć Ukraina nie znajduje się w NATO, nie przeszkadza to szefowi ichniego MON wygłaszać opinii, co sojusz powinien robić. I choć nawet według mediów mętnego nurtu Ukraina przegrywa wojnę, to tenże minister „stawia warunek” do rozmów z Rosją w postaci demilitaryzacji co najmniej europejskiej części państwa Kremla. A żeby było ciekawiej, wielkie media nieironicznie przytaczają te teksty w formie nie satyry, a informacji.

– Demilitaryzacja co najmniej europejskiej części Rosji powinna stać się w długiej perspektywie warunkiem wznowienia stosunków „cywilizowanego świata” z Rosją – ogłosił wczoraj ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow.

Absurdalny i nierealny postulat w nieironicznym tonie przytoczyła Polska Agencja Prasowa, a za nią wielkie media, m.in. „Onet”.

– Rosyjscy terroryści popełnili kolejne zbrodnie wojenne: ostrzelali pociskami szereg ukraińskich miast. Podłość tych ataków polega na tym, że prowadzone są albo z głębi terytorium Rosji, z terytorium Białorusi albo z akwenów Morza Kaspijskiego i Czarnego – napisał na Facebooku Reznikow.

Zaznaczył, że to „strategiczne wyzwanie dla bezpieczeństwa całej Europy”, zaś w odpowiedzi Europa powinna wzmocnić sankcje wobec Rosji. Apelował też o jak najszybsze rozmieszenie na Ukrainie „efektywnego” systemu obrony powietrznej.

– To dodatkowe 500-1000 km bezpieczeństwa dla każdego europejskiego miasta – dodał i przekonywał, że w strategii NATO powinien zostać zawarty ten krok.

Tutaj należy przypomnieć, że Ukraina nie jest członkiem NATO i nie istnieje żadna podana do publicznej wiadomości umowa, która nakazywałaby nam traktować to państwo jako sojusznika.

onet.pl / kontrrewolucja.net

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net