Kilka tys. osób w Tallinie na demonstracji przeciwko sanitaryzmowi

Mimo złej pogody, na Placu Wolności w stolicy Estonii Tallinie kilka tysięcy osób demonstrowało przeciwko kolejnym restrykcjom wprowadzanym w tym kraju pod pretekstem pandemii koronawirusa. Głównym inicjatorem manifestacji był Varro Vooglaid z Fundacji Ochrony Rodziny i Tradycji.

W sobotę władze poinformowało o ponad 1,6 tys. nowych pozytywnych wyników na koronawirusa. Pod pretekstem walki z tzw. pandemią oraz rzekomą ochroną zdrowia publicznego, demokratyczny rząd zadecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń w kraju.

Przeciwko tej decyzji Estończycy wyszli na ulice Tallina, by zamanifestować swój sprzeciw. Estońskie media podkreśliły, że zebrało się dużo jak na ten kraj, bo kilka tysięcy osób, „pomimo złej pogody”.

Varro Vooglaid z Fundacji Ochrony Rodziny i Tradycji, główny inicjator demonstracji, powiedział że protest nie jest przeciwko szprycowaniu, lecz przeciwko przymuszaniu do niej. Choć nie powiedziano tego wprost, to wynika z tej wypowiedzi, że w Estonii panuje podobna taktyka utożsamiania zwolenników wolności z tzw. antyszczepionkowcami.

Vooglaid dodał, że manifestanci sprzeciwiają się przymusowi aplikacji nieprzebadanego preparatu dzieciom oraz segregacji sanitarnej w kraju. Dodał również, że restrykcje wprowadzane przez rząd są nielegalne z powodu niezgodności z konstytucją tego kraju. Wezwał również społeczeństwo do obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Według nowych przepisów, rząd będzie zmuszał ludzi do noszenia masek na otwartym powietrzu. Korzystanie z lokali gastronomicznych ma być możliwe tylko po okazaniu ważnego paszportu covidowego, podobnie w przypadku kin, teatrów i obiektów kulturalnych lub sportowych. Posiadanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa nie będzie uznawane.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net