Kiszczak pochowany ze skandalem w tle

Skandaliczne słowa w czasie pogrzebu Kiszczaka padły z ust jego żony. Pogrzeb szefa bezpieki odbył się na prawosławnym cmentarzu na warszawskiej Woli.

– Bóg ci zapłaci za wszystkie krzywdy, którymi niewdzięczny, niegodny Polak ci czynił – mówiła na cmentarzu wdowa po Kiszczaku. – Padają gdzieś tam słowa złe, nienawistne do ciebie. Ludzi pełnych zła, zakłamanych – dodała.

Kiszczaka pochowano, jak mówi reporter Telewizji Republika, Bartłomiej Graczak, „błyskawicznie i po cichu”. – Zakazałeś użycia broni w kopalni „Wujek”. Nie wydałeś żadnego rozkazu użycia broni. Twoje bohaterskie czyny zostaną odkryte – cytuje wypowiedź żony zmarłego reporter Piotr Pawelec.

Maria Kiszczak zdążyła jeszcze podzielić się swoimi przemyśleniami na temat wpływu męża na historię marionetkowego państwa PRL jeszcze przed jego zgonem. Wypowiadała się w „Dzień Dobry TVN”, który prowadzili Anna Kalczyńska i Jarosław Kuźniar.

– Tak. Jestem dumna z mojego męża! Ratował Polskę przed rozlewem krwi! Jeżeli chodzi o opinie o poprzedniej Polsce, to są one różne. Nie można całkowicie potępiać tego, co było. Myśmy prawdopodobnie musieli przejść przez ten ustrój socjalistyczny dla dobra polskiego narodu! Spójrzmy, jaka ta Polska była przed wojną. Bieda na wsi! Mój mąż jest polskim bohaterem! – mówiła w programie TVN.

– Nie widzę jego negatywów, on był wielkim polskim patriotą. Wrócił jako chłopak z robót w Niemczech, był stęskniony za Polską, zakochany w Polsce. Jest wielkim patriotą – to, co robił, robił dla dobra Polski – dodała w programie.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net