2 kwietnia 2024
Wiadomości

Klimatyczni bojówkarze blokujący drogi chcą do unijnego parlamentu

Grupa bojówkarzy klimatycznych z „Ostatniego Pokolenia” chce startować w uniowyborach w tym roku. Znani są z przyklejania się do dróg, przez co utrudniali życie ludziom i dezorganizowali transport, w imię walki o klimat.

– Chcemy wystartować w wyborach do UE w tym roku. Chcemy w końcu wprowadzić opór do parlamentu – powiedziała rzecznik niemieckiego „Ostatniego Pokolenia” Carla Hinrichs.

– Nie składamy fałszywych obietnic. (…) Chcemy naprawdę wstrząsnąć parlamentem UE w tym roku – dodała.

„Ostatnie Pokolenie” (niem. Letzte Generation) założono w 2021 roku. Jej bojówkarze słyną przede wszystkim z blokowania dróg w imię walki o klimat.

Miała być to forma protestu wobec – ich zdaniem – zbyt powolnych działań władz na rzecz ochrony klimatu. Najczęściej blokowali arterie miast, powodując ogromne korki.

W efekcie dezorganizowali ludziom życie. Są również doniesienia o niedojechaniu karetek na czas do osób potrzebujących.

Z powodu bierności funkcjonariuszy, ludzie często brali sprawy we własne ręce i usuwali blokujących z dróg. Po dwóch latach zrezygnowano z tej formy strajku z powodu oburzenia społecznego.

Aktualnie osoby związane z „Ostatnim Pokoleniem” są znani z oblewania farbą dzieł sztuki w muzeach, oczywiście również w imię walki z klimatem. Niemieccy członkowie zapowiadają kolejne akcje.

Planowane jest jedno duże zgromadzenie zamiast wielu mniejszych akcji. Poza klimatem, osoby z OP deklarują, że zamierzają walczyć z faszyzmem.

– Katastrofę klimatyczną i faszyzm należy potraktować łącznie. Europa przesunęła się w prawo w następstwie napływu uchodźców wywołanego zmianami klimatycznymi – przekonują.

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. YT/Sky News Australia

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net