13 kwietnia 2024
Wiadomości

Klimatyści trafią do więzienia za blokowanie autostrad

Coraz modniejsze ruchy nazywające się „ekologami” czy też „obrońcami klimatu” coraz częściej podejmują działania polegające na utrudnianiu życia innym ludzi. Oczywiście wszystko to w imię walki z globalnym ociepleniem wywołanym przez człowieka. Urojenia jednak nie powinny mieć wpływu na społeczeństwo. W taki sposób najwyraźniej pomyślał brytyjski sąd. W środę wszedł w życie sądowy zakaz blokowania autostrad po tym, gdy blokowania obwodnicy Londynu dopuściła się pięć razy w ciągu 10 dni klimatyczna organizacja „Insulate Britain”.

Operator autostrad i dróg szybkiego ruchu w Anglii National Highways uzyskał sądowy zakaz prowadzenia blokad autostrad. Poinformował o tym minister transportu Grant Shapps. Za złamanie zakazu grozi pozbawienie wolności.

Dotychczas prawo brytyjskie nie przewidywało kar za tego typu akcje. Przy poprzednich blokadach policjanci aresztowali kilkadziesiąt osób. Nie mieli jednak uprawnień, by je przetrzymywać dłużej, niż 24 godziny, w efekcie czego wypuszczano ich. Klimatyści zaś zaczynali wówczas kolejną blokadę.

„Daily Mail” zwróciło uwagę, że blokady organizuje niewielka grupa złożona z tych samych osób. Klimatyści siadali na drodze, nieraz przyklejając się do niej. Rozlewali również farbę. Ponieważ akcje przeprowadzano rano, ludzie musieli z powodu przekonań klimatystów stać w wielkich korkach.

Minister transportu Grant Shapps stwierdził w środę, że tego typu protesty „nie będą tolerowane”. Powodują zagrożenie na drogach oraz wywołują efekt odwrotny od zamierzonego. Z powodu korków bowiem do atmosfery przedostaje się więcej zanieczyszczeń.

– Protestujący rozumieją ryzyko, które podejmują, ponieważ próbowaliśmy wszystkiego innego, aby rząd chronił nas przed spodziewanymi skutkami chaosu klimatycznego – przekonywała rzecznik Insulate Britain Zoe Cohen w rozmowie z BBC.

Insulate Britain domaga się od rządu podjęcia zobowiązania do zaizolowania 29 mln nieszczelnych domów w Zjednoczonym Królestwie do 2030 roku oraz wszystkich mieszkań socjalnych do 2025 roku.

wnp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net