17 maja 2024
Wiadomości

Kobieta fałszywie oskarżała o gwałty. Trafiła do więzienia

Cathy Richardson została skazana na pięć lat więzienia za fałszywe oskarżenia o gwałt wobec dwóch mężczyzn. Śledztwo wykazało, że jej historie zostały wyssane z palca. Wcześniej jednak zniszczyła życie niesłusznie oskarżonemu mężczyźnie.

Policja z Essex w Anglii przeprowadziła w ostatnim roku 60 dochodzeń z powodu kilkunastu zawiadomień o gwałtach, które złożyła Cathy Richardson. Miała być ich ofiarą.

Jeden z rzekomych sprawców został aresztowany i poddany badaniom kryminalistycznym. Śledztwo jednak wykazało, że historia o rzekomych gwałtach jest wyssana z palca.

Na podstawie nagrań z kamer przemysłowych, danych z telefonu oskarżonego oraz informacji z systemu rozpoznawania tablic rejestracyjnych wykazały, że napastnik nawet nie znajdował się w okolicy domniemanego gwałtu.

Ostatecznie 35-letnia Richardson przyznała, że zmyśliła swoje historie. 30 września zapadł wyrok w jej sprawie. Została skazana na pięć lat pozbawienia wolności.

Detektyw prowadzący sprawę, James Holmes powiedział mediom, że przy każdym zgłoszeniu gwałtu punktem wyjścia jest dobro ofiary składającej zawiadomienie. Tak samo było w tym przypadku.

Holmes zapewnił, że dochodzenie przeprowadzono „ze współczuciem i empatią”. Jednak okazało się, że zarzuty były fałszywe.

Detektyw podkreślił, że historie o gwałtach sprawiły, że policja miała mniej czasu i zasobów na prowadzenie dochodzeń w sprawie prawdziwych przestępstw oraz ich ofiar. Zniszczyły również życie oskarżonych przez kobietę mężczyzn.

onet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net