Kobiety odchodzą z Ruchu Narodowego?

foto: Facebook
foto: Facebook

Po Obozie Narodowo-Radykalnym, przyszedł czas na sekcję żeńską. Ruch Narodowy Sekcja Kobiet ogłosił secesję od obecnej partii. Nacjonalistki wydały oświadczenie, zaś nazwa strony na Facebooku została zmieniona na „Narodowa Organizacja Kobiet„. Zarzucają Ruchowi, że „skrzydło społeczne nigdy nie było traktowane poważnie” przez liderów RN.

Pełne oświadczenie Narodowej Organizacji Kobiet:

„Oświadczenie Sekcji Kobiet Ruchu Narodowego:

W związku z zaistniałą sytuacją w strukturach Ruchu Narodowego, który według nas traci swoją podmiotowość i odrzuca wartości zgodne z ideą narodową, postanowiłyśmy odciąć się całkowicie od działań partii Ruch Narodowy.

Do tej pory działałyśmy w społecznym skrzydle Ruchu Narodowego, które jednak nigdy nie było poważnie traktowane przez liderów RN. Nie chcemy być utożsamiane ze zdradą wartości i zasad, o które walczymy, a tym dla nas jest startowanie z list Ruchu Kukiza. Nie możemy pozwolić na zrównanie nas z ludźmi, którzy od lat wiernie służą systemowi i niszczą nasz kraj.

Nie jesteśmy przeciwne angażowaniu się w działania polityczne, jednak nigdy nie powinno być to realizowane kosztem utraty własnych poglądów.

W związku z tym informujemy o zmianie naszej nazwy na Narodową Organizację Kobiet. Dalej będziemy kontynuować naszą pracę i zachęcamy do wsparcia naszych inicjatyw. Decyzja ta została podjęta i zaakceptowana przez działaczki Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej oraz niezrzeszone w żadnych organizacjach.

Podpisane przez:

Zarząd:
Adrianna Gąsiorek
Olga Okoń

Oddziały:
Śląskie – Joanna Przywara
Mazowieckie – Dorota Smosarska
Podlaskie – Aleksandra Wiśniewska
Lubelskie – Ines Fadhloun
Podkarpackie – Dominika Szymańska
Małopolskie – Anna Kramarczyk
Kujawsko-Pomorskie – Aneta Wiktorowicz”

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Kobiety odchodzą z Ruchu Narodowego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.