21 czerwca 2024
Wiadomości

KOD niczym „Solidarność”? „Dzieci muszą cierpieć”

foto: Radosław Cetra, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Radosław Cetra, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Żakowski związany z „Gazetą Wyborczą” zupełnie odpłynął. W imię rzekomej obrony rzekomej demokracji, dzieci lidera KOD, Mateusza Kijowskiego, „muszą cierpieć” z powodu niepłacenia alimentów. Powodem jest to, że działacze KOD są niczym „powstańcy” czy „antykomunistyczna opozycja PRL”. Swoje wywody powiedział w rozmowie z „Super Expressem”.

O sprawie lidera KOD pisaliśmy TUTAJ. Dziennikarz „SE” zauważył, że Kijowski zrobił źle rezygnując z dobrze płatnej pracy, nie mając pieniędzy na regularne płacenie alimentów. Zamiast dobra swoich i tak skrzywdzonych dzieci, wybrał spełnienie własnych aspiracji i życie na utrzymaniu innej kobiety. Według Żakowskiego to jednak nie jest problem – po rejestracji KOD-u, dłużnik będzie otrzymywał pensję za swoje zaangażowanie społeczne (sic!) oraz „miłość” do ojczyzny.

– Powiem jednak brutalnie: w Polsce od pokoleń mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę. Są takie sytuacje, jak Wałęsy – stwierdził redaktor Żakowski, czym wprowadził w osłupienie przeprowadzającego wywiad z nim dziennikarza, Mirosława Skowrona. Gdy ten próbował się temu przeciwstawić i określił porównania do Wałęsy mianem przesady, Żakowski nie dał za wygraną. – Dlaczego przesada? To jest złe, ale nie ma ratunku. Jak jest sytuacja, którą oceniamy jako wyższą konieczność, np. obrony demokracji albo wolności, to rodzina cierpi! I jeżeli człowiek decyduje się zapłacić tak ogromną cenę, by zrobić coś dla kraju jak pan Kijowski, to tym bardziej należy mu się szacunek i uznanie! – powiedział Żakowski. – Cmentarze wojenne pełne są grobów bohaterów, których dzieci zapłaciły cenę – mówił Żakowski. Jak moje pokolenie za Solidarności siedziało w więzieniach albo pokolenie powstańców tracących życie, to dzieci też płaciły cenę – dodał.

Niepłacenie alimentów przez Kijowskiego Żakowski określił mianem „sprawy systemowej”, z którą Polska powinna sobie radzić. Według niego, lider KOD nie jest niczemu winny, a jego prywatne kłopoty nie powinny być traktowane jako ujma dla Komitetu Obrony Demokracji.

CWIK/pch24.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net