Kolejarze apelują o wstrzymanie połączeń na Białoruś. Horda i wojsko nielegalnie przerzucają się pociągami do Polski?

Maszyniści w piśmie do władz PKP i PKP Cargo zaapelowali o wstrzymanie połączeń kolejowych z Białorusią. Jak podkreślili, obecne kursy mogą być wykorzystywane zarówno przez samych nachodźców, jak również przez białoruskie służby do nielegalnego przekraczania granicy.

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce wystosował pismo do władz firm kolejowych w związku z najazdem hordy na polską granicę. Podkreślono, że według informacji związkowców w Białymstoku, pociągu na Białoruś prowadzone są obecnie przez teren zajęty przez hordę.

Kolejarze zwracają także uwagę, że na trasie znajdują się „wrogo nastawieni do Polski” funkcjonariusze lojalni rządowi w Mińsku. To zaś stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników kolei.

Maszyniści podkreślają także, że z powodu imigrantów „zachowujących się irracjonalnie i podejmującymi próby przejazdu takimi pociągami”, może dojść do wypadku kolejowego. Wskazano na nachodźców, którzy koczując w lesie obok torów podejmują „bardzo ostre” działania wobec nie tylko polskich mundurowych, ale „także kolejarzy pracowników PKP Cargo”.

– W obecnie napiętej sytuacji na granicy z Białorusią realizacja przewozów kolejowych przez przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej, ale także na innych przejściach granicznych z Białorusią grozi potencjalną prowokacją poprzez wykorzystanie wagonów pociągów wjeżdżających od strony Białorusi do Polski do nielegalnego przewozu dużych grup emigrantów lub nawet wojsk białoruskich – napisano w apelu.

Stan wyjątkowy w strefie przygranicznej obowiązywać ma do końca listopada.

radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net