Kolejna amerykańska ambasada pustoszeje. Rodziny personelu w Mińsku ewakuowane

W związku z „zagrożeniem rosyjską akcją militarną” rodziny pracowników ambasady USA w Mińsku na Białorusi zostaną ewakuowane. Choć ambasada działa dalej, to administracja amerykańska ostrzega, że zdolność rządu USA do pomocy swoim obywatelom na Białorusi „jest mocno ograniczona”.

Departament Stanu USA poinformował w oświadczeniu, że „z powodu ciągłego zagrożenia rosyjską akcją militarną” nakazano rodzinom członków personelu amerykańskiej ambasady w Mińsku opuszczenie terytorium Białorusi. Wcześniej podobną decyzję podjęto wobec ambasady USA w Kijowie.

Amerykańska administracja przestrzega również swoich obywateli i zaleca „powstrzymanie się od podróży na Białoruś”.

– W związku ze wzrostem nietypowej i niepokojącej rosyjskiej aktywności wojskowej w pobliżu granicy z Ukrainą amerykańscy obywatele przebywający na Białorusi lub planujący podróż do tego kraju powinni mieć świadomość, że sytuacja jest nieprzewidywalna, a napięcie w regionie wzrosło – napisano w komunikacie.

Zaznaczono również, że zdolność rządu USA do świadczenia pomocy swoim obywatelom na Białorusi jest „mocno ograniczona”. CNN przypomina, że wynika to z decyzji rządu w Mińsku, który w sierpniu „polecił ambasadzie USA zmniejszenie liczby pracowników do pięciu, a w październiku zmusił ambasadę do zamknięcia biur Dyplomacji Publicznej i amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego oraz do zwolnienia ponad 20 białoruskich pracowników w listopadzie”.

dorzeczy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net