Kolejna śmierć z winy rządu i covidian. 19-latek zmarł na kwarantannie. Dr Bodnar: Zamykanie bez dostępu do leczenia to skazywanie na utratę zdrowia i życia

19-letni mężczyzna, który bez sądu został zamknięty w areszcie domowym w Kędzierzynie-Koźlu pod pretekstem tzw. pandemii, zmarł. – Zamykanie chorych na kwarantannie bez badania i leczenia jest skazywaniem na utratę zdrowia lub śmierć. […] Pacjenci powinni być bezwzględnie badani osobiście przez lekarzy – powiedział dr Włodzimierz Bodnar, specjalista w leczeniu chorób płuc.

– Służby otrzymały zgłoszenie od kobiety, która nie mogła skontaktować się z nastolatkiem. Strażacy otworzyli mieszkanie i w łazience znaleźli ciało chłopaka – poinformowało Radio Opole. Portal o2.pl z kolei poinformował, że strażacy sprawdzili, czy w mieszkaniu nie wydobywa się tlenek węgla. Urządzenia nie wykazały jednak jego obecności.

Portal tarnogorski.info wskazuje, że tylko w Świętochłowicach trzy kobiety, które zamknięto w tzw. kwarantannie, miały problemy z oddychaniem. Nie były w stanie wezwać pomocy. Miały szczęście, ponieważ w tym momencie w okolicy byli policjanci, którzy „wykonywali działania związane z kontrolą osób na kwarantannie”. Gdyby nie to, te mogłyby nie przeżyć.

Niedawno zmarł zamknięty na kwarantannie 49-letni mieszkaniec Staszowa w woj. świętokrzyskim. 74-letnia matka, z którą mieszkał, była w ciężkim stanie i nie mogła otworzyć drzwi.

Według obecnych danych, około 700 tys. osób zamkniętych jest bez decyzji sądu w domowych aresztach, pod hasłem „kwarantanny”. Jak zwracają uwagę lekarze, nie mają oni często dostępu do odpowiedniego leczenia, co może skończyć się tragicznie.

– Zamykanie chorych na kwarantannie bez badania i leczenia jest skazywaniem na utratę zdrowia lub śmierć. Odbiera się tym osobom podstawowe prawo wynikające z konstytucji, czyli dostępu do leczenia. Pacjenci powinni być bezwzględnie badani osobiście przez lekarzy – ostrzega dr Włodzimierz Bodnar.

tarnogorski.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net