Kolejne kraje chcą zakazać burki

W Szwajcarii trwa dyskusja na temat zakazu noszenia burek i innych strojów zakrywających twarz. Projekt ustawy w tej sprawie został już złożony u kanclerza federalnego. Tymczasem podobne głosy pojawiają się również w Chinach.

Jeżeli ustawa wejdzie w życie, mieszkające w Szwajcarii kobiety nie będą mogły zakrywać twarzy. Przepisy nie obejmą masek chirurgicznych, motocyklowych kasków, czapek narciarskich, itp – chodzi o zakaz noszenia burek i nikabów. Szwajcarskie prawo zabrania zmuszania kogokolwiek do zasłaniania twarzy przez wzgląd na płeć. – To nie jest część naszej kultury. Tutaj ludzie pokazują twarze. Nie ma miejsca na ich zakrywanie. Poza tym to również kwestia bezpieczeństwa – tłumaczy Walter Wobmann, jeden z autorów inicjatywy. – W przypadku ataku terrorystycznego, ktoś mógłby bardzo dobrze ukryć się pod takim ubraniem – dodaje Wobmann.

Pomysł zakazania burek wzbudził już głośną dyskusję wśród Szwajcarów, tymczasem podobne głosy słychać również w Chinach. Rząd chiński pracuje nad prawnym zakazem zakrywania twarzy. – Burka reprezentuje pewien rodzaj zacofania – zadeklarował przewodniczący KPCh w regionie Xinjiang, Shewket Imin. Jeśli Chiny zakażą zakrywania twarzy, dołączą tym samym do Uzbekistaniu, gdzie burki czy nikaby są już zabronione od dłuższego czasu. W Europie strojów zakrywających twarze nie można już nosić we Francji i w Belgii. O szwajcarskiej inicjatywie w kwestii burek pisaliśmy TUTAJ.

MGOT/radioem.pl, swissinfo.ch, ucanews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.