Kolejne wichury i ulewy nad Polską. Za niecały tydzień uderzenie (PROGNOZA POGODY)

Obecnie w Polsce jest deszczowo i temperatura waha się zależnie od regionu od zera do nawet 7 stopni Celsjusza. Na przełomie stycznia i lutego do Polski dotrze niebezpieczny front, który przyniesie ze sobą wichury, ulewy i miejscami mróz. Synoptycy podkreślają, że pogoda będzie stwarzała zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia.

Do 29 stycznia pogoda w Polsce jest pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego. Pojawiają się w całym kraju przelotne opady deszczu, zaś temperatura maksymalna w ciągu dnia wynosi od 0 stopni na Podhalu do 5-7 stopni Celsjusza na zachodzie i Pomorzu.

Śnieg pada głównie w górach, gdzie może spaść go do 25 cm. W głębi kraju przewidywany jest deszcz ze śniegiem oraz mokry śnieg.

Na przełomie stycznia i lutego pogoda jednak drastycznie się zmieni. Do Polski przybędzie front atmosferyczny z wichurami oraz mocnymi opadami deszczu.

Porywy wiatru mogą wówczas wynosić 70-90 km na godzinę i mogą być powodem strat materialnych oraz stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia. Temperatura także spadnie. Na wschodzie i południu kraju pojawi się mróz, zaś na zachodzie i Pomorzu termometry pokażą 1-4 stopnie Celsjusza.

Ponadto w całej Polsce spodziewać się wówczas można opadów śniegu i deszczu ze śniegiem.

Najpewniej niebezpieczna pogoda szybko jednak minie. Przed 5 lutego można spodziewać się odwilży na zachodzie Polski, gdzie temperatura wzrośnie nawet do 10 stopni Celsjusza.

radiozet.pl / onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net