18 maja 2024
Wiadomości

Kolejne wielkie pożary lasów. Jednak na Teneryfie wprost stwierdzono, że to podpalenie, a nie „klimat”

Na Teneryfie płoną lasy. Fernando Clavijo, szef władz Wysp Kanaryjskich poinformował, że policja potwierdziła, iż jest to efekt podpalenia. Wcześniej klimatyści, jak w przypadku kilku innych głośnych pożarów z ostatnich tygodni przekonywali, że to efekt „zmian klimatycznych”, które wedle popularnej obecnie ideologii są wywołane życiem człowieka.

Od wtorku do niedzieli na Teneryfie spłonęło 13 tys. hektarów lasów. Lokalna obrona cywilna przekazała, że to największy w historii wyspy obszar objęty przez płomień.

Fernando Clavijo, szef władz Wysp Kanaryjskich poinformował, że policja potwierdziła podpalenie jako źródło pożaru. Wcześniej klimatyści przekonywali, że to przez klimat.

Media podkreślają, że nie ma informacji o zatrzymaniu podpalacza.

Gubernator Teneryfy Rosa Davila przekazała wczoraj, że pożar nie został opanowany. Jednak strażacy zrobili „duże postępy”.

Obrona cywilna podała, że ewakuowano około 26 tys. osób. Spłonęło 11,6 tys. ha lasu sosnowego i krzewów.

Z pożarem walczy 400 strażaków. Mają wsparcie 23 samolotów i helikopterów.

Według służb, jakość powietrza w 19 miejscowościach jest niewystarczająca. Mieszkańcy powinni pozostać w domach, zaś w razie konieczności wyjścia – założyć maski.

rmf24.pl / nczas.com / kontrrewolucja.net

fot. YT/FRANCE 24 English

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net