Kolejny „polski obóz”, tym razem w Czechach

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Słowa o „polskim obozie koncentracyjnym” znów padły z ust dziennikarza zagranicznych mediów. O dziwo, tym razem autorem wypowiedzi był pracownik państwowej telewizji czeskiej.

Haniebne słowa dziwią z ustach dziennikarki tym bardziej, iż Czechów – w przeciwieństwie do choćby Norwegów czy Francuzów – naprawdę trudno podejrzewać o aż tak naganną niewiedzę historyczną dotyczącą tej części Europy. Wypowiedź dotyczyła 95-letniego SS-manna Huberta Zafke, odpowiedzialnego za śmierć 3681 osób w obozie KL Auschwitz-Birkenau, gdzie odpowiadał za transporty więźniów w 1944 r. Obecnie Zafke miał stanąć przed sądem, lecz rozprawę przełożono z powodu jego rzekomego złego stanu zdrowia. Zdaniem ČT24 Auschwitz to „polski obóz”.

Czeska telewizja publiczna poinformowała widzów, że Zafke służył w „polskim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu”. Polska ambasada w Czechach zareagowała natychmiastowo, domagając się sprostowania i przeprosin.

Przedstawiciele czeskiej stacji tłumaczą; redaktorka odpowiedzialna za wydanie dopiero „przyucza się” do zawodu, jest jeszcze niedoświadczona. Czy elementarna wiedza dotycząca historii nie powinna jednak być podstawą wykształcenia osoby starającej się o posadę dziennikarza? ČT24 przeprosiła za swoje słowa, usunięto je również ze strony internetowej telewizji, gdzie znalazły się w opisie publikowanego materiału.

MGOT’/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net