Kolejny zamordowany ksiądz na Filipinach

Pixabay

Ks. Richmond Nilo został zabity przy ołtarzu przygotowując się do odprawienia Mszy świętej. Sprawcy nie są obecnie znani.

40-letni kapłan otrzymał 4 kule od nieznanych sprawców, gdy przygotowywał się do Eucharystii. Sprawcy po ataku zbiegli.

– Domagamy się sprawiedliwości oraz szczegółowego i bezstronnego śledztwa. Jednoczenie apelujemy do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, aby podjęli współpracę z policją – czytamy w oświadczeniu diecezji Cabanatuan, na terenie której posługiwał ks. Nilo.

Filipiński episkopat wyraził głęboki smutek z powodu kolejnego morderstwa. Przypomniał, że kapłani w tym kraju coraz częściej padają ofiarą napadów ze strony nieznanych sprawców.

W zeszłym tygodniu miał miejsce zamach na ks. Reya Urmenenta. Został ciężko ranny w czasie napadu, jednak uniknął śmierci.

W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy zamordowano trzech kapłanów na Filipinach. Z kolei misyjna agencja FIDES alarmuje, że od 2010 roku do dziś zamordowano na świecie już 125 księży. Najkrwawszy był rok 2013, kiedy to zamordowano 20 kapłanów. Drugie miejsce zajmuje rok 2010 z 19 zabitymi księżmi. Z kolei w tym roku zabito już 18 kapłanów.  Średnia obecnie wynosi więc jedno morderstwo co dziewięć dni.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net