Kolejny zdradza Kijów. Bezpieka oskarża jednego z najbogatszych Ukraińców

Ukraińska bezpieka opublikowała materiały mające dowodzić, że jeden z najbogatszych Ukraińców Wiaczesław Bogusłajew współpracował z Rosją po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej. Zatrzymano go w weekend.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała nagrania rozmów telefonicznych Wiaczesława Bogusłajewa z rosyjskimi przedsiębiorcami z branży lotniczej, którzy zajmują się zamówieniami dla rosyjskiej armii. Przekazano również rozmowy z moskiewskimi urzędnikami.

Ukraiński oligarcha oferował części zamienne oraz silniki do większości śmigłowców, które Rosjanie wykorzystali do napaści na Ukrainę.

– Jesteśmy gotowi wysłać wam części zamienne, tylko przemyśl, czy przez Chorwację, czy może wolicie przez Czarnogórę, tam gdzie macie dobre dojścia. Ustalimy, na jaką kwotę możemy zrobić przesyłkę, a wy określcie, przez kogo ma przejść – mówił Bogusłajew.

Wiaczesław Bogusłajew to jeden z dotychczas najbogatszych Ukraińców. Był przewodniczącym rady dyrektorów producenta turbin Motor Sicz. Był też „honorowym szefem” firmy o znaczeniu strategicznym.

Z Motorem Siczem chciał współpracować ówczesny szef MON III RP Antoni Macierewicz po tym, jak Warszawa zrezygnowała ze śmigłowców Caracal.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net