KE pozywa Polskę przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości

Komisja Europejska pozywa Polskę przed Trybunał Sprawiedliwości. Oskarżenia dotyczą polskiego prawa w zakresie bankowości oraz obrotu paliwami.

Zarzuty Komisji dotyczyły nieprowadzenia unijnej dyrektywy dotyczącej systemów gwarancji depozytów z 2014 roku. Dyrektywa miała być wdrożona w lipcu ubiegłego roku. Zarzuty dotyczą także polskich rozwiązań prawnych dotyczących ograniczeń importu biopaliw i surowców do ich produkowania. Zdaniem Mateusza Morawieckiego, za tę sprawę odpowiada Platforma Obywatelska. – Niestety nasi poprzednicy zaniedbali ten temat – stwierdza polityk. Dodał także, że wdrożenie dyrektywy znajduje się już na ostatnim etapie. – Warto wspomnieć, że mamy w Polsce jeden z najsilniejszych w Europie bankowych funduszy gwarancyjnych, a dyrektywa zostanie przetransponowana z bardzo niewielkim opóźnieniem – dodaje Morawiecki.

W grudniu KE wysłała do Polski wezwanie do wdrożenia dyrektywy w formie upomnienia. Instytucja stwierdziła też, że polskie prawo „nie jest w pełni zgodne z prawem UE” w sprawie import biopaliw. Jej zdaniem handel paliwami może nastąpić tylko wtedy, gdy istnieją szczegółowe wymogi dotyczące paliw. Zastrzeżenie Komisji budzi też to, że polskie przepisy traktują lepiej podmioty kupujące surowce u polskich producentów lub z wybranych krajów. KE twierdzi, że „Takie preferencyjne traktowanie stanowi dyskryminację producentów biopaliw i producentów surowców z innych krajów”.

Mas/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.