2 marca 2024
Wiadomości

Komisja rekomenduje uchylenie posłowi Braunowi immunitetu za brak maski. Witek i Morawiecki też zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?

Sejmowa komisja regulaminowa zarekomendowała uchylenie immunitetu posłowi Grzegorzowi Braunowi. „Zbrodnią”, którą popełnił, był brak maski na twarzy. Co ciekawe, choć posłowie PiS i Lewicy również, także w Sejmie, byli bez masek, nie ma żadnych informacji o tym, aby wobec nich policja złożyła wniosek o uchylenie immunitetu.

– Ta rekomendacja sejmowej komisji (bo uchylenie musi przegłosować Sejm) to kompromitacja i komisji i policji, która o to wnioskowała. Oczywiste jest, że nawet po uchyleniu immunitetu posłowi Braunowi, nikt go nie skaże na jakieś straszne kazamaty, ani w ogóle prawdopodobnie nic się nie stanie posłowi Konfederacji a wnioski Policji sądy odrzucą, jak przytłaczającą większość takich wniosków skierowanych wobec zwykłych obywateli – podaje portal nczas.com.

Jako powód redakcja wskazuje „rozgrywki medialne” i „robienie szumu”, co zapewne jest bardzo bliskie prawdy.

Przewodniczącym komisji Kazimierz Smoliński z PiS poinformował, że komisja pozytywnie rozpatrzyła wnioski o uchylenie immunitetu posłowi Braunowi. Łącznie formacja wystąpiła z 10 wnioskami, które złożono w okresie od maja do grudnia ubiegłego roku.

Policjantki na posiedzeniu komisji wskazały, że prawie wszystkie wnioski dotyczą nienoszenia maski. Mimo mnóstwa wyroków sądów, cały czas rząd jak również policja przekonują, że istniał jakiś obowiązek zasłaniania twarzy maską.

Wskazano, że Braun nie zakrywał twarzy podczas konferencji prasowych, spotkań w Rzeszowie i w Warszawie oraz podczas wejścia na teren komendy policji w Rzeszowie i na posiedzeniu Rady Miasta Rzeszów.

Jeden wniosek natomiast „dotyczył naruszenia zasad ruchu drogowego, czyli złamania zakazu jazdy w obu kierunku podczas zgromadzenia publicznego w Warszawie w październiku 2021 r.”.

Przypominamy, że wielu posłów z Lewicy i PiS, m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek czy premier Mateusz Morawiecki również wielokrotnie występowali bez maski i siedzieli bez nich w Sejmie. Czy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, policja złoży w ich sprawie wnioski, a komisja uchyli immunitet? Zapewne nie.

– To przede wszystkim atak na obywateli polskich, którzy nie zgadzają się z szaleństwem i nieodpowiedzialnością warszawskiej oligarchii rządzącej – skomentował na Twitterze założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

Przykro niestety patrzy się na formację, która miała odpowiadać za pilnowanie porządku i przestrzeganie prawa, a stała się de facto uzbrojoną grupą do celów politycznych.

nczas.com / twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net