23 lutego 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Komorowski bez Komunii Świętej?

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

– Prezydent III RP Bronisław Komorowski oraz duża część posłów i senatorów popełnili publicznie ciężki grzech. Politycy odpowiedzialni za wdrożenie ustawy in vitro stali się powodem zgorszenia wierzących. Osoby te nie mogą przystępować do Komunii Świętej – powiedział „Naszemu Dziennikowi” ks. prof. Wojciech Góralski, kanonista UKSW.

Zdaniem ks. Wojciecha Góralskiego, wiele wskazuje na to, iż politycy byli w pełni świadomi niezgodności ustawy o in vitro z nauczaniem Kościoła. Episkopat na bieżąco dawał im znać co o tym sądzi. Parlamentarzyści i Prezydent działali także zgodnie z własną wolą, a nie pod przymusem. Dlatego w pełni świadomie i dobrowolnie popełnili ciężki grzech – wyrazili zgodę na ustawę zakładającą niszczenie istot ludzkich. – Biorą więc pełną odpowiedzialność za to, co zrobili, łącznie z konsekwencjami, jakie się z tym wiążą w sferze religijnej. Takim osobom nie powinno się udzielać Komunii Św. – mówi profesor z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

– Głosowanie za ustawą in vitro i podpisanie jej przez prezydenta to ewidentny publiczny grzech ciężki. Bo to przede wszystkim skazywanie na śmierć tych, którzy mocą tego prawa będą ginąć choćby w eugenicznych praktykach selekcji zarodków – tłumaczy ks. prof. Wojciech Góralski.

Większość parlamentu oraz Bronisław Komorowski skazali się na ekskomunikę? Według księdza Góralskiego tak. – Niewątpliwie materia, której dotyczy sprawa, czyli otwarcie drogi do śmierci niezliczonej liczby ludzkich zarodków, których niszczenie jest wpisane w tę procedurę, kwalifikuje się na taką karę – mówi duchowny. 

Pitz/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net