10 kwietnia 2024
Wiadomości

Komorowski otrzymuje brawa na pokaz

Po przegranej byłego prezydenta w wyborach dominowała w Platformie Obywatelskiej atmosfera porażki. Działacze partii odcinali się od swojego kandydata. Dziś Bronisław Komorowski został gorąco przywitany przez swoich – jak twierdzą niektórzy, jedynie na pokaz przed dziennikarzami.

Jeszcze kilka dni temu trudno było namówić polityków Platformy na rozmowę w kwestii przegranej Komorowskiego. Jeżeli już pojawiały się wypowiedzi w tej materii, świadczyły one raczej o odcięciu się od byłego prezydenta. Sekretarz partii Andrzej Biernat pokusił się nawet o stwierdzenie, iż to nie Platforma przegrała, lecz Komorowski, a jego sztab nie był sztabem związanym z PO.

Tym bardziej dziwi dzisiejsze uroczyste spotkanie Komorowskiego z politykami PO, podczas którego były prezydent otrzymał gromkie brawa i liczne podziękowania. Działacze PO wznosili okrzyki „Bronek, Bronek”, a premier Ewa Kopacz wygłosiła oficjalne przemówienie. – Bronku jesteś wśród przyjaciół – mówiła Kopacz. To nie czas na spory i wewnętrzne kłótnie sygnał, że w demokracji nic nie jest dane raz na zawsze. Wierzymy w to, że będziemy pozyskiwać wszystkich, którzy nie oddali na nas głosów. Odczytaliśmy sygnał wyborców, wszystko w naszych rękach. Platforma jest partią wolności, tak jak prezydent Komorowski. Wierzę że wygramy te wybory na jesieni.

Wiele osób odebrało całe wydarzenie jako swoistą pokazówkę, mającą zatrzeć złe wrażenie po porażce Komorowskiego i przygotowaną na potrzeby obecnych na sali dziennikarzy.

Mgot/niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net