Komorowski rozdał podarki za 730 tys. złotych

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Były prezydent, Bronisław Komorowski, wręczył prezenty o łącznej wartości 730 tys. złotych w ostatnich miesiącach swojego urzędowania. Od 10 maja do 6 sierpnia Komorowski rozdał blisko 4 tys. podarków.

Najdroższe podarki jednak wcale nie dotyczyły głów państw innych krajów. Barack Obama otrzymał np. bombkę choinkową oraz plakat wyborczy „Solidarność” z 1989 roku. Bardziej gustowne prezenty, np. okolicznościowe pióra, otrzymywali ministrowie odchodzący z kancelarii. Były prezydent nie wahał się także wręczać biżuterię, spinki do mankietów z bursztynem lub krzemieniem, czy portfele.

– Powinniśmy mieć pewne reguły, jeśli chodzi o wartość takich podarków przekazywanych na rzecz pracowników – podkreśla Marcin Chludziński, prezes Fundacji Republikańskiej.

– Oczywiście są okazje, ale trzeba podchodzić ostrożnie i z dużym szacunkiem do publicznych pieniędzy, którymi ktoś dysponuje. Inną kwestią jest, że Kancelaria Prezydenta to była instytucja, która miała większy budżet niż Kancelaria Premiera, czyli faktyczne centrum zarządzania państwem, więc tam można sporo zrobić, jeśli chodzi o oszczędności, restrukturyzację wydatków, lepsze gospodarowanie środkami publicznymi. I tu jest pole dla nowego pana prezydenta i dla nowego kierownictwa Kancelarii, jeśli chodzi o uporządkowanie tej sytuacji, która jest co najmniej dyskusyjna – komentuje Marcin Chludziński.

Bardzo duże kontrowersje w społeczeństwie wzbudziło wypożyczenie przez Komorowskiego wielu przedmiotów z pałacu prezydenckiego. Na liście wypożyczonych rzeczy znalazły się np. krzesła, fotele, i żyrandol.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net