Silesia nie przejmie Kompanii Węglowej

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Towarzystwo Finansowe Silesia nie przejmie kopalń Kompanii Węglowej, zostanie natomiast akcjonariuszem Nowej Kompanii Węglowej. Prezesem KW ma zostać Krzysztof Sędzikowski, który miał ustąpić z końcem roku.

Poprzedni rząd przyjął 30 września plan  dla górnictwa, który przewidywał przejęcie przez TF Silesia 11 kopalń KW. Miało to dać podstawę do budowy silnego koncernu.

Obecny rząd zdecydował, że towarzystwo finansowe stanie się jednym z akcjonariuszy nowej spółki górniczej. Minister energetyki podkreślił, że doraźna pomoc nie rozwiąże problemów zaniedbanego przez ostatnie osiem lat górnictwa, dlatego też potrzeba dużych nakładów finansowych.

– Potrzeba dużo większego zaangażowania finansowego niż to było widziane na początku bieżącego roku. Z tego tytułu potrzeba szerszego frontu inwestorów, którzy będą uczestniczyli w inwestycji i powołaniu nowej spółki, którzy będą udziałowcami poprzez włożenie odpowiednich pieniędzy potrzebnych na inwestycję w Kompanii Węglowej. Z tego tytułu jest zmiana formuły powołania firmy, że Silesia będzie tylko jednym z ewentualnych udziałowców w tej Kompanii, a wejdą udziałowcy zarówno przemysłowi, jak i finansowi – powiedział Krzysztof Tchórzewski.

Nowa Kompania Węglowa ma powstać do końca I kwartału 2016 roku.

Kompania Węglowa ma zapewnione środki finansowe na najbliższe miesiące.

Maj/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.