Konfederacja chce ukarać Korwin-Mikkego? Braun: Mnie nie było przy ustalaniu tego komunikatu (WIDEO)

– Mnie nie było przy ustalaniu takiego komunikatu. A zatem autorytatywnie stwierdzam: nie było takiego komunikatu Rady Liderów Konfederacji – powiedział poseł Grzegorz Braun w rozmowie z Tomaszem Sommerem.
Kara dla Korwin-Mikkego?

Lider Konfederacji Korony Polskiej i poseł Konfederacji Grzegorz Braun skomentował na kanale Tomasza Sommera tekst, który w ubiegłym tygodniu opublikowała „Wirtualna Polska”. Znalazła się w nim odpowiedź z Konfederacji na pytania tejże redakcji w sprawie posła Janusza Korwin-Mikkego.

Wielkie poruszenie wywołała zapowiedź możliwego ukarania lidera partii KORWiN. – Toczy się na ten temat wewnętrzna dyskusja, niemniej trzeba mieć na względzie, że Konfederacja jest porozumieniem różnych partii politycznych, które mają sporą autonomię. Wyborcy od nas w pierwszej kolejności oczekują utrzymania jedności i rozwijania projektu, a nie cenzurowania któregokolwiek z posłów – cytowała WP odpowiedź nadesłaną z partii Konfederacja.

W przytoczonej wypowiedzi znalazło się też sporo krytycznych słów wobec własnego posła. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat.

Braun: Nie było mnie przy ustalaniu komunikatu

W rozmowie redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” Tomasz Sommer zapytał o tę sprawę posła Brauna. – Komunikat, że Konfederacja złożyła oświadczenie, że ukarze Janusza Korwin-Mikkego – powiedział Sommer.

– Czego to prasa nie wypisuje – odparł Grzegorz Braun.

– Komunikat nie był podpisany, ale dziennikarka stwierdziła, że się kontaktowała i dostała z biura – kontynuował Sommer i dodał, że autorka nie powiedziała, z kim konkretnie się kontaktowała.

– To niech zdradzi. Jej przy tym nie było i – uchylam rąbka tajemnicy – mnie nie było przy ustalaniu takiego komunikatu. A zatem autorytatywnie stwierdzam: nie było takiego komunikatu Rady Liderów Konfederacji. I tyle na ten temat – ocenił poseł Braun.

– Czyli to fake news? – dopytał Sommer. – Fejk czy fakap, jak to się mówi po polsku też, różnie mogło być, ale nie ma takiego stanowiska […]. Ja nie tylko zdecydowanie się zdystansuję, ale nawet jeszcze potępię. Ja potępię praktyki, którym od czasu do czasu niektórzy ulegają, niektórym nerwy puszczają, no bo jest ciśnienie, ta propaganda wzmożeniowa, potępieniowa, wojenna. I niektórym puszczają nerwy i uznają za stosowne np. sztorcować pana prezesa Korwina za rozmaite jego, powiedzmy, strumienie świadomości twitterowej – odpowiedział poseł.

– I ja potępiam robienie sprawy politycznej i podnoszenie na szczebel właśnie np. Rady Liderów dociekliwości, którą różni politycy, różni członkowie naszego gremium decyzyjnego, przejawiają. Różne rzeczy pisze prasa i różne rzeczy pojawiają się na Twitterze, ale nie możemy przecież codziennie zajmować się ustosunkowywaniem się wzajemnie do tego, co kto napisał a co pominął – ocenił.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Konfederacja chce ukarać Korwin-Mikkego? Braun: Mnie nie było przy ustalaniu tego komunikatu (WIDEO)

  • 16 kwietnia 2022 o 18:57
    Permalink

    Brawo Braun !

    Jazgot pod kahałem nie jest powodem do stawania na baczność polskich polityków.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net