Konfederacja zawiadamia prokuraturę ws. Czarzastego i przedstawia wniosek o odwołanie go z funkcji wicemarszałka (WIDEO)

Konfederacja poinformowała o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w związku z wychwalaniem komunizmu Sejmu Włodzimierza Czarzastego. Posłowie przedstawili też wniosek o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu.

– Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Pana Marszałka Włodzimierza Czarzastego, który z naszego punktu widzenia propaguje w Polsce ustrój totalitarny, skoro wyzwoleniem nazywa zaprowadzenie komunizmu na ziemiach, które zostały nam po dawnej Rzeczypospolitej. U nas propagowanie ustrojów totalitarnych jest przypomnę przestępstwem nie tylko kodeksowym ale i konstytucyjnym – powiedział poseł Grzegorz Braun.

– Logiczny wniosek, wnosimy o odwołanie Pana Wicemarszałka Sejmu RP Włodzimierza Czarzastego – dodał Braun.

Poseł Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, że „wysoki funkcją w Sejmie polityk nazywa wkroczenie do Polski wojsk wrogo nastawionych do naszej państwowości, wyzwoleniem”.

– Pozwolę sobie przypomnieć, co według słownika języka polskiego oznacza słowo „wyzwolenie”, bo mam wrażenie, że lewica gubi już podstawowe znaczenia pojęć. „Wyzwolenie” to kres niewoli, odzyskanie niepodległości. „Wyzwolić” oznacza przywrócić wolność, niezależność. Ci, którzy walczyli pod hasłami wolności i niepodległości musieli przez kolejne wiele lat ukrywać się w lasach. Przypomnijmy, że tzw. „wyzwolenie” przyniosły Polsce terror NKWD – mówił Bosak.

Następnie głos zabrał poseł Michał Urbaniak. – To na co warto zwrócić też uwagę przy tej sprawie, która jak widać jest skandaliczna, to odpowiedzialność nie tylko samej lewicy za to kogo wystawiła na wicemarszałka Sejmu. Jest tu także drugi odpowiedzialny, a mówimy tu o Prawie i Sprawiedliwości, jako partii rządzącej, partii, która wybrała swoimi głosami tego marszałka Sejmu. Właśnie dlatego powstał wniosek o odwołanie Pana Czarzastego z funkcji wicemarszałka. Apelujemy do PiS o refleksję – wyjaśnił.

Obecny na konferencji z posłami Sławomir Mentzen podkreślił, że „wszyscy trzej liderzy lewicy okazują jawną sympatię do komunizmu”.

– Włodzimierz Czarzasty pochwala żołnierzy Armii Czerwonej, która rzekomo wyzwoliła Polskę. Robert Biedroń robił sobie zdjęcia, gdzie na na jego lodówce były magnesy z Che Guevarą, czy też odpowiedzialnym za śmierć milionów osób, przewodniczącym Mao. Adrian Zadberg robił sobie zdjęcia w koszulce z Karolem Marksem. Ewidentnie do Sejmu weszły siły jawnie komunizujące. Wielkim nieszczęściem jest to, że głosami posłów PiS, jeden z tej trójki, czyli Włodzimierz Czarzasty, został wicemarszałkiem Sejmu – ocenił Mentzen.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.