Konferencja Morawieckiego ws. restrykcji. „Tak mówią nam wirusolodzy i firmy, które proponują szczepionkę” (WIDEO)

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że za tydzień nastąpi lekkie poluzowanie wątpliwej legalności przepisów w kwestii placówek handlowych. Jednocześnie zapowiedział, że pozostałe branże oraz dziedziny pozostaną bez zmian.

Od przyszłej soboty będą otwarte placówki handlowe, jednak w „najwyższym reżimie sanitarnym”. Sklepy będą także otwarte w niedzielę 13 i 20 grudnia.

Cała reszta natomiast pozostaje bez zmian. Kina, teatry, gastronomia „na miejscu”, siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte.

Także szkoły kontynuować będą lekcje w trybie zdalnym. Ponadto ferie we wszystkich regionach Polski odbędą się w okresie 4-17 stycznia. Premier Morawiecki powiedział też, by nie organizować na ferie wyjazdów.

– Wszyscy Polacy dysponują bronią. Tą bronią jest nasza dyscyplina, przestrzeganie zasad sanitarnych i nasza solidarność. Przed nami pewien okres, który nazywamy „100 dni solidarności”. To dlatego, że na koniec tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Nawet, jeżeli nie wszyscy ludzie od razu, czy nie wszyscy będą chcieli się zaszczepić, to duża część zaszczepionej populacji pozwoli szybciej przerwać łańcuch zakażeń – przekonywał premier. Dodał, że „tak mówią nam wirusolodzy, firmy, które tę szczepionkę dzisiaj proponują”.

Podczas konferencji nie odniósł się do zarzutów o to, że spadek ilości zakażeń spowodowany jest zmniejszoną ilością testów. Przypominamy także, że Ministerstwo Zdrowia nie odpowiedziało nam do tej pory w kwestii wskaźnika wykrywalności, co wskazuje na to, że rząd po prostu manipuluje danymi wedle własnego planu.

Zdaniem premiera, Święta Bożego Narodzenia powinny być „spotkaniami w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy”. Powiedział też aby „nie przemieszczać się między miastami”. Zagroził również, że „od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.