Koniec „epidemii” w kwietniu, ale „zagrożenie epidemiczne” pozostanie do jesieni

Minister pandemii Adam Niedzielski zapowiedział koniec stanu epidemii w Polsce. Najpewniej stan zostanie odwołany jeszcze w tym miesiącu. Natomiast rzekome zagrożenie epidemiczne pozostanie do jesieni. Niedzielski spodziewa się wówczas pogorszenia sytuacji.

Niedzielski zapowiedział koniec epidemii w Polsce. – Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane – ogłosił w Polsat News.

Minister pandemii dodał, że obecnie trwają analizy prawne dotyczące przekształcenia stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.

– Absolutnie stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny – zaznaczył Niedzielski.

Warto zwrócić uwagę na kpiące podejście ministra. Stan pandemii, epidemii czy zagrożenia epidemicznego powinien wynikać wyłącznie z powodu opisanego w nazwie stanu. Tymczasem urzędnik z rządu wprost mówi o „analizach prawnych”, co wskazuje, że te traktowane są jako „zagrywki” prawne i polityczne. Nie jest to oczywiście nic odkrywczego, niemniej tak jawne postawienie sprawy jest wybitnie bezczelne.

businessinsider.com.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net