Koniec Wielkiej Histerii to kwestia krótkiego czasu? WHO: Odpady medyczne stanowią zagrożenie dla zdrowia i środowiska

Jednym ze współczesnych haseł-kluczy mających być dowodem we wszystkim jest dzisiaj „ochrona planety”. W związku z tym komunikat Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) można odebrać jako zapowiedź rychłego zakończenia Wielkiej Histerii w zachodnim świecie.

Wczoraj WHO poinformowała, że od początku Wielkiej Histerii do końca listopada ubiegłego roku wyprodukowano około 87 tys. ton odpadów medycznych. Wśród nich znalazły się strzykawki, igły, fiolki po szprycach, etc.. Jak podkreśla WHO, „dziesiątki tysięcy ton odpadów medycznych wyprodukowanych podczas pandemii Covid-19 stanowią zagrożenie dla zdrowia i środowiska”.

Organizacja zaznaczyła, że część zużytych materiałów medycznych wciąż może być zakaźna, ponieważ koronawirus SARS-CoV-2 ma być w stanie przetrwać przez pewien czas na różnych powierzchniach. Ponadto ostrzeżono, że ludzie żyjący w pobliżu „źle zarządzanych wysypisk śmieci” mogą ucierpieć z powodu zanieczyszczenia powietrza ze spalanych śmieci, niskiej jakości wody czy kontaktu ze szkodnikami przenoszącymi choroby.

Organizacja zwróciła też uwagę, że około 30 proc. placówek medycznych na świecie nie segreguje odpadów.

Zaznaczono również, że problem istniał jeszcze przed tzw. pandemią. W trakcie Wielkiej Histerii najpopularniejszym odpadem medycznym stały się jednorazowe rękawiczki.

WHO zaznaczyła również, że – jej zdaniem – śmieci z placówek medycznych powinny trafiać na wysypiska „jedynie w ostateczności”.

bankier.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net