Koniec Wielkiej Histerii w Anglii już za tydzień? Premier: „Wszystkie restrykcje zniesione od 27 stycznia”. Wcześniej też to zapowiadał, po czym wprowadził paszporty covidowe

– Wszystkie restrykcje wprowadzone w Anglii w związku z pojawieniem się wariantu koronawirusa Omikron — czyli certyfikaty covidowe, obowiązek noszenia maseczek i zalecenie pracy z domu — zostaną zniesione od 27 stycznia – ogłosił premier Boris Johnson. Niestety, podobna zapowiedź pojawiła się u niego wcześniej. Wówczas poluzowano część restrykcji, by zaraz potem zapowiedzieć obowiązkowe paszporty covidowe.

Premier Zjednoczonego Królestwa Boris Johnson powiedział wczoraj w Izbie Gmin, że spadła liczba pozytywnych wyników testów na koronawirusa, zaś fala wywołana przez wariant Omicron najpewniej już osiągnęła szczyt w całej Anglii, dlatego restrykcje wprowadzone pod pretekstem tzw. pandemii można złagodzić. Dodał, że czas, by „zaufać osądowi” społeczeństwa w kwestii masek w zamkniętych i zatłoczonych pomieszczeniach.

Premier potwierdził również zamiar zniesienia obowiązkowej kwarantanny dla osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2.

Podkreślić należy, że zniesienie restrykcji dotyczyć będzie jedynie Anglii.

Słowa premiera przyjęte zostały przez normalną część społeczeństwa z entuzjazmem, który niestety musimy ostudzić. W lipcu również premier Johnson przekonywał, że „Anglia musi znaleźć nowy sposób na życie z wirusem” i zapowiedział na 19 lipca poluzowanie restrykcji. O ile tak się stało, bliżej było temu do „nowej normalności” aniżeli normalności. O ówczesnej deklaracji można przeczytać TUTAJ. Natomiast dzień po ogłoszeniu luzowania restrykcji zaś premier Johnson zapowiedział obowiązkowe certyfikaty covidowe od końca września, o czym można przeczytać TUTAJ.

onet.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net