Korwin-Mikke może zostać ukarany przez Konfederację. Prof. Wielomski krytykuje ugrupowaine. „Rozkład. Projekt się nie udał”

Prof. Adam Wielomski skrytykował Konfederację na Facebooku. Jak ocenił, ugrupowanie ma znajdować się „w stanie rozkładu” zaś „jedyne co ich trzyma razem to dotacja budżetowa”. To komentarz znanego historyka do doniesień o możliwym ukaraniu posła Janusza Korwin-Mikkego przez jego ugrupowanie za jego wpisy na temat Ukrainy.

Prof. Wielomski odniósł się do doniesień na temat możliwego ukarania posła Korwin-Mikkego przez jego partię. Portal nczas.com podaje, iż „Konfederacja oficjalnie odniosła się do kontrowersyjnych wpisów Janusza Korwin-Mikkego nt wojny na Ukrainie”. Ponadto „rozważa wyciągnięcie konsekwencji wobec posła”.

– Poseł Korwin-Mikke wypisuje codziennie różne, wzajemnie sprzeczne rzeczy. Nie tylko nie należy ich traktować jako stanowiska Konfederacji, ale także nie da się ich traktować poważnie. To poszukiwanie atencji w Internecie. Stanowisko Konfederacji jest jasne: potępiamy zarówno napaść Rosji na Ukrainę jak i wszelkie zbrodnie wojenne – odpowiedziała Konfederacja na pytanie „Wirtualnej Polski” dotyczące ewentualnej reakcji wobec posła.

Następnie wskazano, że aktywność posła Korwin-Mikkego w mediach społecznościowych oceniana jest jako „niepoważna, przedkładająca rozniecanie kontrowersji ponad odpowiedzialność za słowo i realne przywództwo polityczne, które wymaga bycia serio”.

Wskazano także na możliwe wyciągnięcie konsekwencji wobec polityka. – Toczy się na ten temat wewnętrzna dyskusja, niemniej trzeba mieć na względzie, że Konfederacja jest porozumieniem różnych partii politycznych, które mają sporą autonomię. Wyborcy od nas w pierwszej kolejności oczekują utrzymania jedności i rozwijania projektu, a nie cenzurowania któregokolwiek z posłów – napisało ugrupowanie.

Do tych właśnie doniesień w ostrych słowach odniósł się prof. Adam Wielomski.

– Moim zdaniem jest w stanie rozkładu. Jedyne co ich trzyma razem to dotacja budżetowa – napisał na Facebooku.

– Wydawało się, że tak różne odłamy można zjednoczyć w opozycji jako „anty-„. Okazało się, że różnice są jednak zbyt duże, nawet na bycie w jednym „anty-„. Wszyscy się odwracają od tego stronnictwa, bo każdemu coś nie odpowiada u tych drugich – dodał prof. Wielomski.

– Projekt się nie udał i tyle – podsumował.

facebook.com / nczas.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net